ViewSonic VX2458-C-mhd 24" DVI Problemi

Faruk Kardaş

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elimde ViewSonic VX2458-C-mhd 24" monitör var. DVI to HDMI kablosu ile görüntü alabiliyorum. DVI ucunu kasaya HDMI ucunu monitöre bağladım ve görüntü aldım sonra DVI ucunu monitöre bağladım HDMI ucunu kasaya bağladım sorunsuz olarak çalıştı. Benim problemim şu iki ucu DVI olan kabloyu taktığım zaman monitöre görüntü gelmiyor. Kabloyu diğer kasamda BenQ monitörde denedim görüntü aldım fakat bunda alamadım. Kabloyu taktığımda "No Signal" yazıyor ve kararıyor görüntü gelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler. @ViewSonic Türkiye

Kabloyu diğer eski kasanda ve bu ViewSonic monitörde dener misin? Bakalım çalışacak mı?
Çalışmazsa yine bu iki ucu DVI olan kabloyu yeni kasanda, BenQ monitörde dene. Sonuçları paylaş.

Kabloyu diğer eski kasanda ve bu ViewSonic monitörde dener misin? Bakalım çalışacak mı?
Çalışmazsa yine bu iki ucu DVI olan kabloyu yeni kasanda, BenQ monitörde dene. Sonuçları paylaş.
Kabloyu eski kasamda ve ViewSonic monitörde denedim eski kasamda çalıştı kablo. Yeni kasamda BenQ monitörle denedim çalıştı kabloda sorun yok gibi görünüyor. Çünkü diğer kasamba kullanıyorum. Monitör 144Hz 1 adet Display Port kablo sipariş ettim çalışırsa devam edicem oda çalışmaz ise servise göndereceğim.

Durum enteresan.
Şimdi duruma bir bakalım. İstediğin 2 ucu DVI kablosu ile yeni kasa ve Viewsonic ekranda görüntü alabilmek. 2 ucu DVI kabloya DVI diye kısaltarak diyeceğim;;

Eski Kasa --- DVI kablo --- BenQ monitör : Çalışıyor
Eski Kasa --- DVI kablo --- Viewsonic monitör: Çalışıyor
Yeni Kasa --- DVI kablo --- BenQ monitör: Çalılıyor
Yeni Kasa --- DVI kablo --- Viewsonic monitör: Çalışmıyor.

Yani yeni kasandaki GPU'da veya Viewsonic monitörde DVI girişi sorunu olsa hiç çalışmaz.
Bence ekran kartını bilmiyorum fakat direk HDMI kablosu veya DP ile bağlanabiliyorsan DVI gereksiz.

Eski Kasa --- DVI kablo --- Viewsonic monitör: Çalışmıyor
Yeni Kasa --- DVI kablo --- BenQ monitör: Çalışıyor

Sorunu çözdüm gittim aldım bi DP kablosu onla bağlanıyorum teşekkürler.

Eski Kasa --- DVI kablo --- Viewsonic monitör: Çalışmıyor
Yeni Kasa --- DVI kablo --- BenQ monitör: Çalışıyor

Sorunu çözdüm gittim aldım bi DP kablosu onla bağlanıyorum teşekkürler.
Aynı monitörü aldım bende de aynı sorun var geri iade edeceğim.

Kardeşim de de aynı monitör var onda hepsi çalışıyor

Ben DP ile görüntü aldım şuan sorunsuz ama şöyle bir şey deneyebilirsin. Kabloyu tak pcyi aç monitörü kapat aç mavi ışık yanarken mouseyi hareket ettir açılıyor.

Geri
Yukarı