ViewSonic VX2458-C-mhd açılmıyor

IamNurse

Decapat
Arkadaşlar merhaba ben 1 yıl önce Vatan'dan PC topladım. ViewSonic 144 Hertz curved ekran var bende, eve ilk getirdiğim günden beri bazen bilgisayarın açma düğmesine basıyorum, ekrana görüntü gelmiyor. Başka ekrana taktığımda görüntü aktarıyor. Bilgisayarı yeniden başlattığımda hiçbir zaman açılmıyor bir daha kasadan reset atmak zorunda kalıyorum.

1. AMD Ryzen 5 2600 socket AM4 3.9GHz 19MB önbellek 65W işlemci.
  2. MSI B450M Bazooka AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3466MHz( O.C.) USB3.1 anakart.
  3. Sapphire RX590 Nitro+ SE 8 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 RGB ekran kartı.
  4. Crucial 8 GB Ballistix sport at DDR4 3000MHz CL17 1.35V PC RAM.
  5. ViewSonic 24" VX2458-C-mhd 1ms 144Hz FreeSync Full HD curved Gaming monitör.

Arkadaşlar merhaba ben 1 yıl önce Vatan'dan PC topladım. ViewSonic 144 Hertz curved ekran var bende, eve ilk getirdiğim günden beri bazen bilgisayarın açma düğmesine basıyorum, ekrana görüntü gelmiyor. Başka ekrana taktığımda görüntü aktarıyor. Bilgisayarı yeniden başlattığımda hiçbir zaman açılmıyor bir daha kasadan reset atmak zorunda kalıyorum.

1. AMD Ryzen 5 2600 socket AM4 3.9GHz 19MB önbellek 65W işlemci.
  2. MSI B450M Bazooka AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3466MHz( O.C.) USB3.1 anakart.
  3. Sapphire RX590 Nitro+ SE 8 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 RGB ekran kartı.
  4. Crucial 8 GB Ballistix sport at DDR4 3000MHz CL17 1.35V PC RAM.
  5. ViewSonic 24" VX2458-C-mhd 1ms 144Hz FreeSync Full HD curved Gaming monitör.
Farklı bir monitör ile denedin mi? sorun büyük ihtimalle ekran kartında.

Sorunun monitörde olma ihtimali çok az gibi görünüyor. Eğer görüntü almak için sistemi her seferinde resetliyorsan, sıkıntı ekran kartı yada başka bir bileşende olabilir. Sistemi başka bir monitörde deneyerek net bir sonuca ulaşabilirsin.

Başka monitöre taktığında görüntü veriyorsa, monitörde problem var demektir. Garantiye yollayın.
Farklı bir monitör ile denedin mi? sorun büyük ihtimalle ekran kartında.
Sorunun monitörde olma ihtimali çok az gibi görünüyor. Eğer görüntü almak için sistemi her seferinde resetliyorsan, sıkıntı ekran kartı yada başka bir bileşende olabilir. Sistemi başka bir monitörde deneyerek net bir sonuca ulaşabilirsin.

Kasayı başka bir monitöre bağladığım zaman sıkıntı yok ilk açmamda açılıyor reset atmamda açılıyor. Sorun monitörde gibi ama ne olabilir acaba.
Ve şunu da anlatayım. Vatan bana bu PC yi verirken ekranı kontrol etmeden vermişler benim şikayetçi olacağımı görünce bana ücretsiz Display port kablo verdiler. Display port kabloyu takıp kullandım ama yine ara ara ilk açılmada açılmıyor reset attığımda bazen açılmıyor. Aslında yapmam gereken ilk aldığım gün geri götürüp vermekti ama ilk defa PC aldığım için biraz heyecan ve deneyimsizlik vardı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı