ViewSonic VX2458-C-mhd no signal hatası

O Görkem

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Nerv
ViewSonic VX2458-C-mhd 144 Hz 1 mslik bir monitöre sahibim fakat 3 4 günde bir kere açıldıktan sonra 5 10 dakika içerisinde no signal hatası veriyor. Bilgisayarı düğmesinden kapatmadan düzelmiyor. Oradan kapatmak da istemiyorum. Sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun ekran kartında gibi görünüyor. Monitörü başka bir bilgisayarda deneyin ya da kasaya başka bir monitör ya da TV bağlamayı deneyin tam olarak nerede olduğu anlaşılır.

ViewSonic VX2458-C-mhd 144 Hz 1 mslik bir monitöre sahibim fakat 3 4 günde bir kere açıldıktan sonra 5 10 dakika içerisinde no signal hatası veriyor. Bilgisayarı düğmesinden kapatmadan düzelmiyor. Oradan kapatmak da istemiyorum. Sizce sorun ne olabilir?

Benzer konular daha önce de yaşanmıştı. Büyük ihtimalle DisplayPort ile bağlıyken yapıyordur. İlk olarak kablonun monitöre ve PC'ye gelen uçlarını yer değiştirin. Eğer sorun devam ederse ya HDMI ile bağlayın ya da yeni ve sertifikalı bir DisplayPort alın. Aynı monitöru kullanıyorum benzer sorunu bende yaşadım DisplayPort kablosunu değiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer konular daha önce de yaşanmıştı. Büyük ihtimalle DisplayPort ile bağlıyken yapıyordur. İlk olarak kablonun monitöre ve PC'ye gelen uçlarını yer değiştirin. Eğer sorun devam ederse ya HDMI ile bağlayın ya da yeni ve sertifikalı bir DisplayPort alın. Aynı monitöru kullanıyorum benzer sorunu bende yaşadım DisplayPort kablosunu değiştim.

Çok geç gördüm kusura bakma aldığımız yere verdik sorun göremedik dedi eve geldik sonra tekrar hata ortya çıktı yine arayacağız bu arada ben sanırsam HDMI kablosu kullanıyorum umarım hala aktifsindir :(

Yerlerini değiştirdim bakalım 3 4 gün gözetliyeceğim yine olmaz umarım 1.5 hafta bekledim çünkü :)
peki kablolardan kaynaklanıyor olabilir mi hocam?

Son düzenleme:
RX serisinde ekran kararması sık yaşanan bir sorun. Kartını OCCT ile bir test et derim. Sorunun kart kaynaklı bence.

RX serisinde ekran kararması sık yaşanan bir sorun. Kartını OCCT ile bir test et derim. Sorunun kart kaynaklı bence.

Deneyeceğim hocam.

Garantiye verdik sorun bulamadı. eve geldik yine sorun oldu adam teamwiewer ile FurMark testi yaptı bir sıkıntı çıkmadı hocam . şimdi yeni kapandı üstelik bu sabahtan beri kasamın LED'li fanlarının ışığı yanmıyor acaba elektrik yüzünden bir sıkıntı oluyor olabilir mi?

abi bugünde kapandı ve şu yazıyı gördüm
Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi forumdada var hiçkimse bulamamış 2 senedir herkeste bu sorun var ne yapmalıyız bir bilgin varmıdır hocam

Son düzenleme:

Geri
Yukarı