ViewSonic VX2458-C-mhd nasıldır?

muhtar abi

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Link: ViewSonic VX2458-C-MHD 23.6" 1ms Full HD Freesync Curved Oyuncu Monitör Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Çok fazla kötü yorum var, monitörden bir tık soğudum.
Alterantif: Asus VP249QGR 24" 1ms Full HD Freesync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Ancak 1ms mprt olması beni kendinden uzaklaştırdı.
Alternatif 2: Gamepower GPR24C144 23.6" 1ms Full HD Freesync Curved Oyuncu Monitör Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Tamam Gamepower falan ama parayı verince onlar da kaliteli iş yapar diye düşünüyorum. Ama Gamepower yine de güvenemiyorum.
Bana TN monitör önermeyin.

Ben olsam ViewSonic'i alırdım. Zaten özellik olarak aynılar. Ama monitörün Curved olması bayağı hoşuma gidiyor.

Hocam asıl soru ViewSonic'te ölü piksel var mı ya da 1ms ama GTG mi? Yoksa süper monitör.
TFT diye bir panel yok. 1ms gtg monitörler 3000TL'den başlıyor(TN hariç). ViewSonic pek önermiyorum bu modeli biraz sıkıntılı.

Hocam IPS'ye gerek yok.
ASUS'a para vermeyi düşünmüyorum ama kim bilir belki alırım.
4ms olmasına rağmen.

Hocam asıl soru ViewSonic'te ölü piksel var mı ya da 1ms ama GTG mi? Yoksa süper monitör.
Ölü piksel var yada yok dememez, her zaman çıkma ihtimali vardır.
Siz satıcıyı ataştırın, problem oluşturacak mı, 1 ölü pikselde kabul edecek mi vs.

GtG olarak ise maalesef gerçek 1ms degil, forumdaki resmi Viewsonic hesabının mesajını koyayım:

Screenshot_20200827-232129_Chrome.jpg

Ölü piksel var ya da yok dememez, her zaman çıkma ihtimali vardır.
Siz satıcıyı ataştırın, problem oluşturacak mı, 1 ölü pikselde kabul edecek mi vs.

GTG olarak ise maalesef gerçek 1ms degil, forumdaki resmi ViewSonic hesabının mesajını koyayım:

Eki Görüntüle 650647

Hocam bu nasıl iş?
Madem öyle neden FreeSync koydunuz demezler mi adama :D?

Hocam bu nasıl iş?
Madem öyle neden FreeSync koydunuz demezler mi adama :D?
Çoğu monitörde böyle, monitörler sanki gerçek 1ms değil de ekstra boost tarzı bir şey ile çıkıp bazı şeylerden fedakarlık ediyor gibi.

Mesela çoğu Acer monitörde 1ms almak için VRB açmanız lazım ve ms azalsa da renkler vs. yamuluyor, titriyor falan.

Çoğu monitörde böyle, monitörler sanki gerçek 1ms değil de ekstra Boost tarzı bir şey ile çıkıp bazı şeylerden fedakarlık ediyor gibi.

Mesela çoğu Acer monitörde 1ms almak için VRB açmanız lazım ve MS azalsa da renkler vs. yamuluyor, titriyor falan.

Anladım.
O zaman ne almalıyım?
ASUS'a sıcak bakmıyorum IPS benim istediğimden fazla zaten ucuz IPS monitörlerin arkasından hep bir şey çıkıyor.

Geri
Yukarı