ViewSonic VX2458-C-MHD vs ViewSonic XG2401

Egol

Hectopat
Daha fazla  
Sizce hangisini almalıyım, ViewSonic XG2401 modelini sipariş verdim ama hala iptal edebilme şansım var. Diğer konularda okurken acaba hata mı ettim diye düşündüm, sizce iptal edip ViewSonic VX2458-C-MHD modelini mi sipariş versem?

• *Her ikisi de FreeSync ve G-Sync destekliyor
  • *Her ikisi de 1ms 144hz
  • *Birisi kavisli diğeri değil ama kavisli olmayanda pivot özelliği mevcut fakat benim kullanacağım alan oyun olacağı için pek işime yaramayacak.

Ayrıca ViewSonic XG2401 modelini 1690 TL'ye sipariş verdim, iptal edip diğerini sipariş verirsem 200 TL'ye yakın kar etmiş olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de ikisi arasında kalmıştım sonra XG 2401 aldım. Çünkü:
VX2458-C-MHD 144 HZ'de 1 MS çalışmıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
VX2458-C-MHD kavisli 24 inch olduğundan daha küçük geliyor insana.
VX2458-C-MHD VA panel artısı bunun getirileri ama Hepsiburada'da yorumlara bakarsan sorunlu ürün sayısı fazla.
Gelelim XG 2401'e:
144 HZ'de 1 MS tepki süresi veriyor.
Düşük giriş gecikmesine sahip.
Titreşim önleyici teknoloji mevcut.
Ekranı etraftaki ışıklara karşı yansıma önleyici özellikli.
Siyah stabilizisyon özelliği var.
Diğerinin aksine monitörün yüksekliği ayarlanabiliyor, yukarı aşağı kızaklı sistem mevcut.
Eksisi Panel TN olduğu için VA panele göre renk doğruluğu bi tık geride.
Yerli ve yabancı incelemelerde renk doğruluğunu TN paneller içinde çok iyi deniyor.
İkisinin de türkçe video incelemeleri mevcut, ordan bakarsanız daha iyi olur.
Kızaklı ayarlanabilir monitör yüksekliği uzun oyun seanslarında boyun ağrımı sıfıra indirdi resmen. Bana çok faydalı oldu.

Ben de ikisi arasında kalmıştım sonra XG 2401 aldım. Çünkü:
VX2458-C-MHD 144 HZ'de 1 MS çalışmıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
VX2458-C-MHD kavisli 24 inch olduğundan daha küçük geliyor insana.
VX2458-C-MHD VA panel artısı bunun getirileri ama Hepsiburada'da yorumlara bakarsan sorunlu ürün sayısı fazla.
Gelelim XG 2401'e:
144 HZ'de 1 MS tepki süresi veriyor.
Düşük giriş gecikmesine sahip.
Titreşim önleyici teknoloji mevcut.
Ekranı etraftaki ışıklara karşı yansıma önleyici özellikli.
Siyah stabilizisyon özelliği var.
Diğerinin aksine monitörün yüksekliği ayarlanabiliyor, yukarı aşağı kızaklı sistem mevcut.
Eksisi Panel TN olduğu için VA panele göre renk doğruluğu bi tık geride.
Yerli ve yabancı incelemelerde renk doğruluğunu TN paneller içinde çok iyi deniyor.
İkisinin de türkçe video incelemeleri mevcut, ordan bakarsanız daha iyi olur.
Kızaklı ayarlanabilir monitör yüksekliği uzun oyun seanslarında boyun ağrımı sıfıra indirdi resmen. Bana çok faydalı oldu.
Teşekkürler yardımınız için.
Peki ya bu monitörle karşılaştıracak olsanız hangisini tercih edersiniz

Samsung LC27JG50QQMXUF

Düzeltme yapayım VX2458-C-MHD Freesync açıkken 1 MS değilmiş. Freesync/Gsync açıkken normalde 22 MS, ayarlardan tepki süresini ultra hızlı ayarda 5 MS kullanılıyormuş.
Teşekkürler yardımınız için.
Peki ya bu monitörle karşılaştıracak olsanız hangisini tercih edersiniz

Samsung LC27JG50QQMXUF

Freesync/Gsync yok, 4 MS tepki süresi, panel VA olduğundan renkler daha iyi tabi ki.
Bu arada bu monitör 2k (2560x1440) çözünürlüğünde.

Son düzenleme:
Düzeltme yapayım VX2458-C-MHD Freesync açıkken 1 MS değilmiş. Freesync/Gsync açıkken normalde 22 MS, ayarlardan tepki süresini ultra hızlı ayarda 5 MS kullanılıyormuş.

Freesync/Gsync yok, 4 MS tepki süresi, panel VA olduğundan renkler daha iyi tabi ki.
Bu arada bu monitör 2k (2560x1440) çözünürlüğünde.
Biraz bütçeyi arttırdım, 2300-2400TL civarına 2K 144hz ve FreeSync/G-Sync özellikli bulabildiklerime bakıcam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı