ViewSonic VX2458-MHD driver sorunu

Lothawien

Hectopat
Herkese selamlar. Normalde ASUS TUF FX504GD dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım. Yaklaşık bir hafta önce ViewSonic VX2458-MHD satın aldım ve kendi kutusundan çıkan HDMI ile bağlantısını yaptım. Şu an bilgisayarın kendi ekranını kullanmıyorum, görüntü sadece monitör üstünde. Güncel olarak yaşadığım birkaç problemi çözüm bulma umudu ile buraya yazıyorum.

1. ViewSonic'in monitörleri için ayrı driverları varmış ve bu driverları kurduğumuzda aygıt yöneticisinde model adıyla gözüküyormuş. ViewSonic'in sitesindeki sürümlerin çoğunu denedim fakat hepsinde ayrı hatalar alıyorum. Birisi monitör bulunamadı diyor, birisi işletim sistemi uyumlu değil diyor vs. vs. Sonuç olarak monitör hala genel PNP monitör olarak gözüküyor.

2. bilgisayarın kendi ekranında oynarken, Alt+Tab yaptığımda çoğu oyunda bekleme yapmadan oyunu alta alırdı ve yine bekleme yapmadan oyuna dönerdi. Monitörde ise ilk önce siyah ekran geliyor, birkaç saniye sonrasında masaüstü geliyor. Oyuna dönmek istediğimde de yine aynı şekilde birkaç saniyelik siyah ekranla karşılaşıyorum. Oyun ve masaüstü çözünürlükleri aynı.

3. oyunun sesi monitördeyken Alt+Tab ile alta alıp oyuna geri döndüğümde oyunun sesi gidiyor. Ses denetim masasından varsayılan çıkışı monitör yaptım. Hatta bilgisayarın kendi hoparlörünü donanım olarak devre dışı bırakmayı da denedim fakat bazı oyunlarda sesle alakalı crashler vermeye başladı.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
2. problem sadece belirli oyunlarda oluyormuş. Onu fark ettim.
3. problemi 2+1 hoparlör bağlayıp monitörü devre dışı bırakarak şimdilik çözdüm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı