ViewSonic VX2468 1ms modu açınca renkler soluyor

DOC_MR.FEARLESS

Hectopat
Daha fazla  
Monitör yeni değişti, VX2458 modeli yerine VX2468 165 Hz geldi ama 1ms modu açınca renkler bayağı soluyor. Ayarlara baktım ama bir türlü çözüm bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem ayranın dökülmesin hem şeyim şey olmasına benziyor.

Monitörde 1ms istiyorsan ve bunu monitör verebiliyorsa renkler hafif sokabilir. Çünkü renk doğruluğu azalacaktır.

Ve gücü hafif kısabileceği için hızı için muhtemelen bu yüzden de yapıyor olabilir.

Kimisinde renk solar kimisinde parlalık düşer. Bunların hiçbiri olmadan 1 MS modda kullanayım dersen verdiğin paranın 2 katını verip başka modeller almak gerekir, piyasa böyle. Ayrıca bu tarz kayıp yaşanan monitörlerde yanıt verme süresini her zaman orta ayarlarda kullanmak yeterli olacaktır, göz zevkinden de feragat edilmemiş olur. İnanın aradaki 3 5 MS'lik farkı kendi lehine çevirebilecek bir rakip ömrünüz boyunca karşınıza çıkmayacaktır. Oluşacak herhangi bir Ghosting problemini de siz hissetmezsiniz.

Yukarıda arkadaş söylemiş bende söylemeden geçmeyim.
Asus ve diğer firmalarda MPRT özellikli bir panel kullanıyorsanız ELMB gibi etkenlerle parlaklık ve renk tonlamalarında kayıplar yaşarsınız.
Renk tonundaki kayıp parlaklığın düşmesi sonucunda oluşan bir etken.

Bende Asus VG249Q var. Sırf bu yüzden kullanmıyorum.
GTG destekli ürünleri bulmaya ve almaya özen gösterin.

Hem ayranın dökülmesin hem şeyim şey olmasına benziyor.

Monitörde 1ms istiyorsan ve bunu monitör verebiliyorsa renkler hafif sokabilir. Çünkü renk doğruluğu azalacaktır.

Ve gücü hafif kısabileceği için hızı için muhtemelen bu yüzden de yapıyor olabilir.
Hocam viewsonic monitörlerde hafif olmuyor :D Baya gündüz görmekte zorlanabileceğin bir parlaklığa düşüyor. Eko modu köklediğimde o kadar düşüremedim. Ben gece çalışıyorsam gözü yormasın diye kullanıyorum o modu. Manuel parlaklık ayarlamaktan daha kolay oluyor.

Hocam ViewSonic monitörlerde hafif olmuyor :D bayağı gündüz görmekte zorlanabileceğin bir parlaklığa düşüyor. Eko modu köklediğimde o kadar düşüremedim. Ben gece çalışıyorsam gözü yormasın diye kullanıyorum o modu. Manuel parlaklık ayarlamaktan daha kolay oluyor.

Demekki o kadar kaliteli monitörleriniz var. Çok kaliteli olduğu için sizi düşünüyor oyun oynarken gözleriniz yorulmasın diye parlaklığını bile kısıyor 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı