Elektronik Viewsonic VX3219-PC-MHD 32" 240Hz 1ms + Woodpad Tablet - 5.299 TL

Elbette doğru lakin size sorarım 2 veya 3 sene sonra alacak olan arkadaş , keske 2k alsaydım der mi demez mi ? teknolojide ileriye bakmak cok değerli birde bu işin maddi boyutu var , malum ulkemizde durumlar karışık bu sebeple para harcamak istenmeyebilir bu sefer 1080p tercih edilebilir, fakat maddi olarak 2-3k sorun değilse almışken iyi birşey alayım düsüncesi varsa artık 1080p'lere elveda deme vakti , şuanda avrupada 1080p monitör devri kapandı minimum 2k kullanılıyor , bizim ülkemizde maddi şartlar nedeniyle 1080p kullanıyoruz. ben ilk yorumumda da söyledim 2 adet 1080p monitör'e sahibim. 1tanesini satıp 2k alacagım. Şuanda sıfır pc toplayacak olan arkadaslara asla önermiyorum.
Dediğim gibi bu tercih meselesi. Alacak olan 20 sene sonra bile 1080p monitör alabilir. Ben genelde FPS oyunları oynuyorum. 24 inç bile biraz büyük geliyor. Eminim benim gibi düşünen bir sürü insan vardır. Şimdi FPS oyunları oynayan biri ne yapsın büyük ekranlı 2k ya da 4k monitörü? Evet teknoloji de ileriyi düşünerek hareket etmek gerekiyor ancak öncelik kendi ihtiyacınız olmalı. Avrupa da 1080p devri kapandı demişsiniz. Bunun kaynağını paylaşırsanız sevinirim. Gerçekten merak ediyorum insanların neleri tercih ettiğini. FPS oyunları oynayan biri için önemli olan çözünürlükten ziyade tazeleme hızıdır. Şuan elimde olsa alabileceğim en yüksek Hz değerine sahip monitörü alırım. Şuan Avrupa da dahil en çok oynanılan oyunlar genelde FPS oyunları. Bunun uzunca bir süre de böyle olacağını düşünüyorum. Büyük ekranda FPS oyunları oynanılamadığı için yüksek tazeleme hızına sahip 1080p monitörler seneler sonra da tercih edilebilir. Film ve hikayeli oyunları oynamak için bence monitör yerine kesinlikle minimum 4k çözünürlükte olan HDR destekli bir TV tercih edilmeli. Ama dediğim gibi bu tercih meselesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı