ViewSonic VX3276-2K-MHD-2 mi VA3209-2K-MHD mi?

acemi virtüöz

Hectopat
Selamünaleyküm arkadaşlar. Kısa süre önce ViewSonic'in VA3209-2K-MHD modelini sipariş ettim. Görüntü kalitesi güzel gibiydi lakin ölü piksel olduğu için iade edeceğim inşâallah. Malzeme kalitesi açısından biraz zayıf gibi geldi ayrıca. Daha sonra biraz daha araştırma yapınca VX3276-2K-MHD-2 modelini de buldum, hemen hemen aynı özellikte olmalarına rağmen VX modeli yaklaşık 1000 TL daha pahalı. Eğer değecek bir kalitesi varsa VX modelini alabilirim. Bu iki monitörden hangisini almamı tavsiye edersiniz?

@Saint Lucia hocam sizin bu konuda bilginiz var mı?

Son düzenleme:
VX3276 MHD 2018 yılında üretilmiş bir monitördü. MHD-2 olanı da 2021 yılında tekrar üretildi ve satışa çıkartıldı. Bazı değişiklikler aldı tabii.

Fakat karşılaştırdığınız bu iki monitör ile aralarında ciddi farklılıklar bulunmuyor. İlk aldığınızın görüntü kalitesini beğendiyseniz yapı kalitesine takılmadan aynısı ile devam edin derim.
Bütçe yükselecek durumdaysa alternatif de bakabilirim.

VX376 MHD-2 8.350 gözüküyor çünkü.

VX3276 MHD 2018 yılında üretilmiş bir monitördü. MHD-2 olanı da 2021 yılında tekrar üretildi ve satışa çıkartıldı. Bazı değişiklikler aldı tabii.

Fakat karşılaştırdığınız bu iki monitör ile aralarında ciddi farklılıklar bulunmuyor. İlk aldığınızın görüntü kalitesini beğendiyseniz yapı kalitesine takılmadan aynısı ile devam edin derim.

Çok yüksek Hz değeri aramıyorum zaten, değecek bir fark olursa 10 bin TL'ye kadar verebilirim. Bir de bu iki monitör arasında ses kalitesi belki tercihimde etkili olabilir, bir bilginiz var mı?

merhaba önerinizle xg2431 almiştim ve cok memnunum 2k geçmek istiyorum sizce 2k ips 170hz hangi monitör seçmeliyim ? işlemcim 7800x3d ekran kartim 7800xt teşekkürler.

Çok yüksek Hz değeri aramıyorum zaten, değecek bir fark olursa 10 bin TL'ye kadar verebilirim. Bir de bu iki monitör arasında ses kalitesi belki tercihimde etkili olabilir, bir bilginiz var mı?

10K bütçelerde 4K monitörlerin yüksek Hz'li olanlarını alamazsın. Çünkü yok. 4K monitörler maalesef çok pahalılaştı. Hoparlör kaliteleri hemen hemen aynı olur. Bu Walt'ta ki sesin kalitesi belli ölçüde olur. Tavsiyem aldığın modelden memnunsan devam etmen. Bütçeyi çok yükseltmediğin sürece sana fark yaratacak monitör bulamazsı.

Merhaba önerinizle XG2431 almiştim ve cok memnunum 2K geçmek istiyorum sizce 2K IPS 170Hz hangi monitör seçmeliyim? İşlemcim 7800x3D ekran kartim 7800XT teşekkürler.

Dell var şu an F/P bandında. Dell G2724D Monitör
Biraz zamlandı yalnız. 1K zam koymuşlar. Bütçeniz nedir?

10K bütçelerde 4K monitörlerin yüksek Hz'li olanlarını alamazsın. Çünkü yok. 4K monitörler maalesef çok pahalılaştı. Hoparlör kaliteleri hemen hemen aynı olur. Bu Walt'ta ki sesin kalitesi belli ölçüde olur. Tavsiyem aldığın modelden memnunsan devam etmen. Bütçeyi çok yükseltmediğin sürece sana fark yaratacak monitör bulamazsı.

Dell var şu an F/P bandında. Dell G2724D Monitör
Biraz zamlandı yalnız. 1K zam koymuşlar. Bütçeniz nedir?
10k bütcem 2 k da 7800x3d 7800xt yeterli gelir mi ?

10k bütçem 2 k da 7800x3D 7800XT yeterli gelir mi?

7800XT ile 4K monitör bile alabilirsin. Yeni nesil bir kart ve epey güçlü. 2K monitör hayli hayli işinizi görür.
Dell'i alamazsanız alternatif bırakıyorum.

7800XT ile 4K monitör bile alabilirsin. Yeni nesil bir kart ve epey güçlü. 2K monitör hayli hayli işinizi görür.
Dell'i alamazsanız alternatif bırakıyorum.

Hangisi daha iyi? Elimdeki XG2431 sattım bugün sizce hangisini tercih etmeliyim? 10.300 TL ye Dell g2724d var çiçek sepetinde.

Hangisi daha iyi? Elimdeki XG2431 sattım bugün sizce hangisini tercih etmeliyim? 10.300 TL'ye Dell G2724D var çiçek sepetinde.

XG2431 güzel monitördü aslında satmanızı istemezdim bir yandan.
AOC'un fiyatı artmış. Bu haliyle alınmaz. 10K üstü değmez ona.
Bütçe Dell'e zorlamıyorsa Dell, zorluyorsa yani sıkışıyorsanız MSI alabilirsiniz.
Dell, MSI ve AOC'un bu modelleri rakip monitörler. Üzmeyen cinsten modeller.

XG2431 güzel monitördü aslında satmanızı istemezdim bir yandan.
AOC'un fiyatı artmış. Bu haliyle alınmaz. 10K üstü değmez ona.
Bütçe Dell'e zorlamıyorsa Dell, zorluyorsa yani sıkışıyorsanız MSI alabilirsiniz.
Dell, MSI ve AOC'un bu modelleri rakip monitörler. Üzmeyen cinsten modeller.
Dell siparişi verdim teşekkür ederim

Geri
Yukarı