ViewSonic VX3418 monitör ile PS5'te 1440p görüntü alınamıyor

aceashell

Picopat
Daha fazla  
Merhaba.

Geçtiğimiz hafta Amazon üzerinden ViewSonic VX3418-2kpc monitörü satın aldım. Monitörü ilk kullanmaya başladığım sıralarda, monitörün çözünürlüğü 3440-1440 olmasına rağmen, notebook'umdan HDMI bağlantısıyla bu çözünürlüğü maalesef alamadım. DisplayPort to USB-C dönüştürücüsü ile şu an için monitörü kendi çözünürlüğünde kullanabiliyorum ve maalesef ek masraf ederek bu problemi çözdüm.

Ancak, monitörü PlayStation 5 cihazımda kullandığım sırada, yine monitörümün çözünürlüğü 1440p olmasına rağmen, PS5 bağlı cihazın 1440p çözünürlüğünü desteklemediğini söylüyor. Aşağıya bu durumu çözmek için aldığım aksiyonları sıralıyor olacağım.

PlayStation 5'i en güncel sürüme güncelledim.

Monitörü en güncel sürüme güncelledim.

PlayStation 5'in kendi orijinal HDMI kablosu ile denedim.

2 farklı markadan HDMI 2.1 kablosu satın alarak denedim.

Monitörün çözünürlüğünü 21:9'dan 16:9'a çekerek denedim.

PlayStation 5'in 21:9 çözünürlükte 1440p 120Hz desteklemediğini biliyorum. Ancak cihazı 16:9 olarak ayarladığımda da maalesef hiçbir HDMI kablosu ile bu çözünürlüğü alamıyorum. Ek olarak ViewSonic'in kendi sitesinde de cihazımın PS5'te 1440p 120Hz'i desteklediği yazıyor.

Monitör'den sırf vadettiği çözünürlüğü alabilmek adına 1 haftadır ekstra masraf edip duruyorum, ki takdir edersiniz ki HDMI 2.1 kabloları veya DisplayPort dönüştürücüleri ucuz ürünler değiller. Monitörü satın aldığıma pişman edecek hale getirdiler beni sağ olsunlar. Konuyla alakalı bilgisi olan, daha öncesinde herhangi bir ultrawide monitörde aynı durumla karşılaşmış olan birileri varsa, desteğini bekliyorum. Çünkü görünen o ki, ViewSonic bu konuda destek verme konusunda pek istekli değil.

Forumda yeni olduğum için, umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Herkese güzel akşamlar diliyorum.

Aynı model monitörü aldığım günden beri denemediğim şey kalmadı PS5'te bir türlü 1440p 120Hz çözünürlük sağlayamadım. Bakalım ViewSonic'e mail attım eğer başarabilirsem halletmeyi buraya da yazarım.

Merhaba. Çok teşekkür ederim. Kendilerinden 1 haftadır "teknik" destek bekliyorum ancak bugün "DP kablosu ile dener misiniz?" yazmışlar dalga geçer gibi. Yanından geçilmeyecek firma derlerdi de inanmazdım.

Gelen cevap bu: Monitorünüz 3440 X 1440 ultrawide 21:9 aspect ratiodeğerindedir ve işlem sağlayamıyor iseniz PS5 cihazın markası ile iletişime geçmenizi önerebiliriz. Sorduğum soruyla tamamen alakasız şaka gibiler gerçekten edebiliyorsan iade et ben galiba öyle yapacağım.
Bir de kendi sitelerin de uyumlu olarak gözüküyor.
Bizim model en alt kısım da.

Dosya Ekleri

• IMG_0525.jpeg
    IMG_0525.jpeg
    647,1 KB · Görüntüleme: 15
Amazon.com.tr

Şöyle bir adaptör buldum, HDMI to Display Port olacak şekilde. Bu gibi bir adaptörle denemiş miydin? Son kozum bu zımbırtı olacak. Eğer bununla da çalışmazsa, iade edeceğim sanırım.

Teşekkür ederim vaktin için🙌

Ben teşekkür ederim bunu denemedim hayır sence alalım mı ne yapalım bu attığın zımbırtıdan yorumlarda deneyip yine alamayanlar var yanlış görmediysem.

Ben bunu bir alıp deneyeyim. Amazon'dan alınca yarın kapımda gösteriyor. Geldiğinde bir deneyeyim. Eğer görüntü alabilirsem bu taraftan haberdar ederim seni. Alamazsam da iade ederim hem monitörü hem bu zımbırtıyı. Yarın tekrar bi update vermiş olurum sana.

Hocam selamlar tekrardan. Bende haberler kötü maalesef. Bugün de olmadı :D Bu zımbırtıyla da deneyince çalışmadı maalesef. Zımbırtının üreticisine mesaj attım WA üzerinden, "Allah allah bir uyumsuzluk var o zaman" dediler :D Bizim bu monitörle PS5'te yüzümüz gülmeyecek anlaşılan. Bir an önce iade etmekte fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı