ViewSonic XG231 alınır mı?

Pritex

Picopat
Daha fazla  
ViewSonic XG2431 almayı düşünüyorum ama uzun vadede ekranında sorunlar oluşabiliyormuş. Var mıdır aranızda uzun süre kullanan?
Genel olarak FPS oyunları oynar ve film izlerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu forumda bende göremedim ancak gerek amazon yorumları olsun gerek reddit olsun 3-10 ay arasında ekranda çizgilerin oluşmaya başlandığıyla ilgili çok konu açılmış. Ondan dolayı biraz tırsıyorum.

@Saint Lucia Hocam Aoc 24g2zu'yu oyunlarda beyaz ekranla karşılaştığım için iade ettim ve hazır Viewsonic XG243'in stoklarıda çoğalmış fiyatı düşmüşken sipariş geçtim.Ancak 3 ile 10 ay arasında ekranında dikey çizgiler vs oluşuyormuş. Nasıldır sizce ? karma kullanım için aldım dizi film oyunlar için.

Sizce xg2431 in 8-9K bandında rakibi var mıdır ? Amazon yorumları olsun reddit olsun biraz fazlaca ekrandaki hatalarla ilgili yorum gördüm de

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B097S9SYM5/ref=ox_sc_saved_image_2?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1 amazon üzerinden aldım

Son düzenleme:
Hocam AOC 24G2Zu'yu oyunlarda beyaz ekranla karşılaştığım için iade ettim ve hazır ViewSonic XG243'in stokları da çoğalmış fiyatı düşmüşken sipariş geçtim. Ancak 3 ile 10 ay arasında ekranında dikey çizgiler vs oluşuyormuş. Nasıldır sizce? Karma kullanım için aldım dizi film oyunlar için.

Aldığın AOC'un ve sorduğun ViewSonic'in aslında kronik bir problemi bulunmuyor. Okuduğun konular ve sizin yaşadığınız biraz şansızlıkmış gibi duruyor. Çünkü bu sorun 10 ürünün 8'inde olsa ViewSonic tüm ürünlerini piyasadan çeker.
Panel piyangosu dediğimiz bir olay vardır. Denk gelebiliyor sorunlu ürün.
Fakat tercihinizi etkilemesin. XG231 güzel üründür.
Aldınız mı? Bir süredir yoktum forumda. Kaçırmış olabilirim.

@Saint Lucia
Evet XG2431 aldım ancak videoları tam ekran yapınca sanki 480p düşmüş gibi oluyor sadece youtube vs değil anime,netflix vs izlerken de oluyor sebebi nedir acaba ?
Driverleri vs silip güncel kurdum

@Saint Lucia
Evet XG2431 aldım ancak videoları tam ekran yapınca sanki 480p düşmüş gibi oluyor sadece YouTube vs değil anime, Netflix vs izlerken de oluyor sebebi nedir acaba?
Sürücüleri vs silip güncel kurdum

Bunun nedenini çok soran oluyor. Monitörle alakalı değil. Ekran kartın yapılan renk ayarı yönteminin doğal ayarlar olması gerekiyor. Hiç kurcaladınız mı? Renk formatı uyumsuz olduğunda bu çamurlu görüntü oluşuyor.

@Saint Lucia Evet hocam biraz denedim ama düzeltemedim bu monitör için renk ayarları biliyor musunuz acaba ? Gerçekten can sıkıcı bir durum.Çözemedim gitti
Ekran kartım RX 570 8GB Saphirre nitro+

@Saint Lucia Evet hocam biraz denedim ama düzeltemedim bu monitör için renk ayarları biliyor musunuz acaba? Gerçekten can sıkıcı bir durum. Çözemedim gitti
Ekran kartım RX 570 8 GB Saphirre Nitro+

NVIDIA Denetim Masası renk ayalarını seçerken NVIDIA seçsin diye bir ayar var. O yetiyor mesela. AMD üzerinde nasıl? Özellikle renk formatı önemli.

@Saint Lucia Hocam AMD de öyle bir özellik görmedim ama biliyor musunuz ? renk ayarları en iyi ne olabilir mu monitör için ben bulamadım.Bir süredir de düzeltemedim.Çamur gibi kaldı görüntü güzelim monitörde.

Hocam birde bu resimdeki ips glos miktarı normal mi size zahmet buna da önceki sorumdan sonra bakabilir misiniz ?

Dosya Ekleri

• IMG_20231012_014456.jpg
    IMG_20231012_014456.jpg
    120,5 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_20231012_001348.jpg
    IMG_20231012_001348.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20231012_001330.jpg
    IMG_20231012_001330.jpg
    51,1 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:

Yeni konular