ViewSonic XG2405 tanımlanamayan sıkıntı ve ışık sızması

ozdemryasin

Centipat
Monitörümde internet siteleri ve YouTube videolarındaki ölü piksel testini yaptığımda bir sorun ile karşılaşmıyorum ama güneş ışığında gündüz ekranın sol ve üst kısımlarında kahverengi şeritler mevcut belirli aralıklar ile ek olarak fotoğraflar ve videoları ekliyorum, yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. Ek olarak fotoğraflar ne kadar yanıltıcı olsa da ışık sızması sizce var mıdır yoksa IPS glow mu? Ben gözümle baktığımda her açıdan beyazlıkların şiddeti değişiyor. Yetkili servis ölü piksel olmadığını söyleyip inceleme için ürünü göndermemi söyledi buradaki yorumlara göre yarın göndermeyi düşünüyorum. Işık sızması fotoğraflarından birinde olan büyük beyaz nokta ışık sızması testi videosunda bulunan hareketli cisim.

WhatsApp Image 2020-05-13 at 23.22.43.jpeg

WhatsApp Image 2020-05-13 at 23.22.44 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-05-13 at 23.22.44.jpeg

WhatsApp Image 2020-05-13 at 23.22.45.jpeg

WhatsApp Image 2020-05-13 at 23.22.46 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-05-13 at 23.22.46.jpeg

WhatsApp Image 2020-05-13 at 23.22.47 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-05-13 at 23.22.47 (2).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı monitörden bende de var ve şöyle bir sıkıntım var acaba sizde de aynı sıkıntı mevcutmu bu monitörlerde kronikmi merak ediyorum yoksa sadece benim monitörümdemi var bilemiyorum sorunum ekteki fotoğrafta gözüküyor çıtasından ışık sızıyor gündüz gözükmüyor ama gece karanlık ortamda kafamı sağa sola oynatırken gözüküyor cevaplarınızı bekliyorum.
Monitörümde internet siteleri ve YouTube videolarındaki ölü piksel testini yaptığımda bir sorun ile karşılaşmıyorum ama güneş ışığında gündüz ekranın sol ve üst kısımlarında kahverengi şeritler mevcut belirli aralıklar ile ek olarak fotoğraflar ve videoları ekliyorum, yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. Ek olarak fotoğraflar ne kadar yanıltıcı olsa da ışık sızması sizce var mıdır yoksa IPS glow mu? Ben gözümle baktığımda her açıdan beyazlıkların şiddeti değişiyor. Yetkili servis ölü piksel olmadığını söyleyip inceleme için ürünü göndermemi söyledi buradaki yorumlara göre yarın göndermeyi düşünüyorum. Işık sızması fotoğraflarından birinde olan büyük beyaz nokta ışık sızması testi videosunda bulunan hareketli cisim.

Eki Görüntüle 561599
Eki Görüntüle 561600
Eki Görüntüle 561601
Eki Görüntüle 561602
Eki Görüntüle 561603
Eki Görüntüle 561604
Eki Görüntüle 561605
Eki Görüntüle 561606
1.jpg
1.jpg

Hocam aynı monitörden bende de var ve şöyle bir sıkıntım var acaba sizde de aynı sıkıntı mevcutmu bu monitörlerde kronikmi merak ediyorum yoksa sadece benim monitörümdemi var bilemiyorum sorunum ekteki fotoğrafta gözüküyor çıtasından ışık sızıyor gündüz gözükmüyor ama gece karanlık ortamda kafamı sağa sola oynatırken gözüküyor cevaplarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 667995Eki Görüntüle 667995

Bende böyle bir durum yok hocam.

IPS panellerde birden çok katmandan oluşur. Bu katmanlar birbirlerine tutturulurken 24 inchlik ekranın her bir noktasına eşit şekilde basınç uygulanarak tutturulması pek mümkün değil ips glow denilen şey bu yüzden oluşur. 10 bin dolarlık ips panel alsanız da yine bu sorunla karşılaşabileceğinizi garanti ederim. Işık sızması, glow gibi takıntılarınız varsa tek çareniz oled monitör almak. Ayrıca o kahverengi bantlar benim monitörümde de var bir sorun değil yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı