ViewSonic XG2405 titreme sorunu

canmustu

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirici
Merhaba arkadaşlar,

Az önce elime ulaşan monitörü laptopuma taktım ( GT 820M 60 Hz ) ve gördüm ki yukarıdan aşağıya çok yakından bakılınca tazeleme sorunu var. Flicker problemi midir anlayamadım tam. Açıklaması da zor.

Yukarıdan aşağıya yatay çizgiler halinde ( yakından bakınca anlaşılacak şekilde ) pikselleri hissedebiliyorsunuz.

HDMI kablo kullanıyorum. Monitörün ayarlarını henüz değiştirmedim. Kurcaladım fakat çözemedim. Default ayarlarında.

Not: 59 ve 60Hz ( denetim masası ayarlarından ) olarak bu durum yaşanıyor. Ama 100Hz'e alınca düzeliyor. Fakat ben laptop'ta 60Hz'de kullanmak istiyorum. Çünkü işim yazılım ve ne kadar az Hz'de olursa benim için o kadar iyi. Oyun bilgisayarımı açtığımda ise 144Hz olarak kullanmak istiyorum.

Dolayısıyla 60Hz'de kullanırken bu sorundan nasıl kurtulabilirim?

Son düzenleme:
HDMI kablo ile alakası olabilir. Bende de aynı monitör mevcut. DP kablosu ile kullanıyorum. Her Hz değerinde problem yaşatmadı.

Oyun bilgisayarımda DP ile kullanacağım fakat laptop için HDMI ile kullanacağım. Oyun bilgisayarımda bir sorun çıkarmazsa kafi. Geceye doğru deneme fırsatım olacak.
60Hz'de dalgalanma sorunu var. Mavi renkte sol üst köşe taraflarında 1 ölü piksel var.

Ben ürünü iade edeceğim. İnternetten monitör almak pek de mantıklı değilmiş.

14 günlük cayma hakkımı bu sunduğum sebeplerden ötürü kullanacağım. İnşallah sorunsuz bir iade işlemi olur. Gamers Arena ( İntegra Teknoloji ) 'den almıştım. Bakalım nasıl bir iade süreci olacak. Korkmuyor değilim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı