ViewSonic XG2431 Flicking

yeapcs

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte Rtx 2060 6gb, Ryzen 3 3300x, Gigabyte b450m s2h, Corsair Vengeance (2x8) 3000 mhz
Monitör
ViewSonic XG2431
3-4 gün kadar önce ViewSonic XG2431 240Hz monitörü satın aldım. Kendime göre kişiselleştirirken fark ettiğime göre "Black Stabilization" ayarını default ayarı olan 50'den değiştirdiğimizde flicking problemi yarattığını fark ettim. Bu monitörü kullanan birkaç kişiye daha danıştığımda ise aynı problemi yaşadıklarını öğrendim fakat internette 1-2 konu dışında buna değinen olmadığını gördüğüm için bu konuyu açıyorum. Bu videoda net bir şekilde görülebilmekte. İade edip etmeme konusunda kararsız kaldım çünkü bu fiyata aslında performansı güzel bir monitör. Bu monitörün kendine has olan Strobe Utility programı ile manuel ayar yapan var ise onların ayarları ile de test etmek isterim.

Vaktim olduğunda deneyeceğim hocam. Tüm ayarlarınızı atabilirseniz birebir sorunu tekrarlamaya çalışabilirim.
Monitörü iade ettim fakat ayarlar şu şekildeydi.
Purexp Light
Gelişmiş Dcr kapalı
Black Stabilizationu 60-70-80 ne yaparsam yapayım oyunda silah değiştirdiğimde flicking oluyordu. Masaüstünde vs fark edilmeyecek düzeyde az yapıyordu.

Monitörü iade ettim fakat ayarlar şu şekildeydi.
Purexp Light
Gelişmiş Dcr kapalı
Black Stabilizationu 60-70-80 ne yaparsam yapayım oyunda silah değiştirdiğimde flicking oluyordu. Masaüstünde vs fark edilmeyecek düzeyde az yapıyordu.

Anladım hocam ben daha yeni aldığım için monitörün inceliklerini bilmiyorum.

Black stabilization benim için olmazsa olmaz değil genelde renk profili ile çözüyorum o işi fakat yine test edeceğim.

Anladım hocam ben daha yeni aldığım için monitörün inceliklerini bilmiyorum.

Black stabilization benim için olmazsa olmaz değil genelde renk profili ile çözüyorum o işi fakat yine test edeceğim.
Birkaç kullanıcıda dediğimi yaptıklarında flicking oldu fakat bir arkadaşımın monitöründe hiçbir sıkıntı olmadı

Hocam bende yarın ViewSonic XG2431 almayı düşünüyordum siz alıp iade etmişsiniz neden acaba?
Şahsi fikrimi söyleyeyim parlaklığı çok kısık bir monitör. Ve konuda koyduğum videoda görüldüğünden daha çok flicking problemi yaşattı bana. Aoc monitörümde de ghosting yok denecek kadar az bunun da sadece menü tuşlarına alışması zor bazen hala karıştırıyorum tuşları onun dışında bi problemim yok

Şahsi fikrimi söyleyeyim parlaklığı çok kısık bir monitör. Ve konuda koyduğum videoda görüldüğünden daha çok flicking problemi yaşattı bana. Aoc monitörümde de ghosting yok denecek kadar az bunun da sadece menü tuşlarına alışması zor bazen hala karıştırıyorum tuşları onun dışında bi problemim yok
Benim acayip karıştı aklım ya çok fazla iyi ve birbirine benzeyen monitör var

Geri
Yukarı