ViewSonic XG2431 vs BenQ Zowie XL2540K vs ASUS TUF VG259QM

Bütçe
9000

Dorukmba

Femtopat
Daha fazla  
240Hz genelde FPS oyunları için kullanacağım bir monitör arıyorum tabii ki sadece FPS oynamayacağım fakat genelde FPS diyeyim.
Kendi araştırmalarımla bunları buldum siz önerir misiniz bana en düşük ghosting verecek görüntüsü tatmin edecek bir monitör gerekiyor.

ViewSonic-XG2431: Bu monitör için güzel yorumlar gördüm ghosting konusunda fakat ghosting olayını azaltmak için özellik açtığında parlaklık çok fena düşüyor diyorlar.

BenQ-Zowie-XL2540k: Bu monitör tam bir FPS monitörü diye biliyorum fakat TN panel olduğu için FPS dışı şeyler için alınmaz diyenler var. Gerçekten kalitesi bu kadar kötü müdür?

ASUS TUF VG259QM: Bu monitör güzel diyende var kötü diyende, ama ghosting olayı fazla diyen çok kişi gördüm cidden alınmaz derecede var mıdır?
Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
240Hz genelde FPS oyunları için kullanacağım bir monitör arıyorum tabii ki sadece FPS oynamayacağım fakat genelde FPS diyeyim.
Kendi araştırmalarımla bunları buldum siz önerir misiniz bana en düşük ghosting verecek görüntüsü tatmin edecek bir monitör gerekiyor.

ViewSonic-XG2431: Bu monitör için güzel yorumlar gördüm ghosting konusunda fakat ghosting olayını azaltmak için özellik açtığında parlaklık çok fena düşüyor diyorlar.

BenQ-Zowie-XL2540k: Bu monitör tam bir FPS monitörü diye biliyorum fakat TN panel olduğu için FPS dışı şeyler için alınmaz diyenler var. Gerçekten kalitesi bu kadar kötü müdür?

ASUS TUF VG259QM: Bu monitör güzel diyende var kötü diyende, ama ghosting olayı fazla diyen çok kişi gördüm cidden alınmaz derecede var mıdır?
ASUS TUF öneririm oyunlarda daha iyi performans sağladığını düşünüyorum.

Sizin için en iyisi XG2431 olur. VG259QM'den daha iyidir.

Dedikleri gibi parlaklık vs. düşüyor mu ghosting var mı

Bu monitör Blur Busters 2.0 sertifikalı yani şu aşağıda bıraktığım ghosting sitesinin yapımcıları tarafından çıkartılmış bir sertifika. 7 tane monitöre uygulanmış ve sadece XG2431 başarıyla geçmiş, o yüzden ghosting konusunda endişeleneceğiniz son monitörlerden bir tanesi bu.

Parlaklık düşürmeye gelirsem, monitörün MBR ayarını açınca parlaklığı düşüyor maalesef.

Geri
Yukarı