ViewSonic XG2705-2 monitör için ghosting ve ölü piksel testi

romanovich

Zeptopat
Daha fazla  
Selam, dün itibarıyla ViewSonic XG2705-2 modeli elime ulaştı. Ghosting ve ölü piksel testi yapmak istiyorum ancak sadece Series S konsolum ve laptopum olduğu için testi tam olarak hangisinde yapmam gerektiğini şaşırdım. Sizce hangisinde daha sağlıklı sonuç verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi Hz'de kullanıyorsan Ufo onu baz alacak zaten. Yüksek Hz için sistemin yüksek Hz verebilmesi gerekiyor.
eve geçtiğimde ölü piksel ve ghosting testi yapacağım, ghosting testini buraya da atacağım rica etsem siz de yorumlar mısınız :) benim gözlerim hemen yorulduğu için konsantre olamıyorum da.

Eve geçtiğimde ölü piksel ve ghosting testi yapacağım, ghosting testini buraya da atacağım rica etsem siz de yorumlar mısınız :) benim gözlerim hemen yorulduğu için konsantre olamıyorum da.

Video olarak atmanız gerekmekte Ufo testini. Attığınız da aktifsem bakacağım. 👍

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-01-13 at 19.55.06.jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-13 at 19.55.06.jpeg
    223,2 KB · Görüntüleme: 71
Streamable Video
bu ghosting için. görselde ise bir tane piksel buldum ancak ölü mü yoksa sıkışmış piksel mi bilemedim.
Hocam bende aynı monitörün 24 incini almıştım. 1 adet ölü pixel ve 1 adet bu attığından mevcuttu. Bende anlayamadım ölü pixel mi değil mi diye. İnternetten aldığım için cayma hakkımı kullanıp iade ettim. Göze batıyorsa iade edin.

Hocam bende aynı monitörün 24 incini almıştım. 1 adet ölü pixel ve 1 adet bu attığından mevcuttu. Bende anlayamadım ölü pixel mi değil mi diye. İnternetten aldığım için cayma hakkımı kullanıp iade ettim. Göze batıyorsa iade edin.
hocam sadece kırmızı renkte ölü piksel aldım, diğer renklerde bir şey görünmedi ben de anlamadım. streamable video linkine tıklayıp ghostinge bakabilir misiniz acaba?

hocam sadece kırmızı renkte ölü piksel aldım, diğer renklerde bir şey görünmedi ben de anlamadım. streamable video linkine tıklayıp ghostinge bakabilir misiniz acaba?
Benim ölü pixelde sadece kırmızıda gözüküyordu. Ghosting ise ips panele göre kabul edilebilir düzeyde sorun yok. Benim iade ettiğimde böyleydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı