ViewSonic XG2705 vs ViewSonic, VX2758-PC-mh

onurslkm

Hectopat
Şu anda MSI Optix MAG271CV kullanmaktayım. Amazon'dan satın almıştım Prime day indirimlerinde ancak monitörde bir adet kırmızı piksel var (sıkışmış piksel sanırım) ve genel olarak ghosting vs sorunları yüzünden memnun değilim.
14 gün geçti ancak Amazon iade edebilirsiniz dedi. Ben de monitör arayışına girdim şu an da iki monitör arasında kaldım. Diğer konulara baktığımda XG2705'in renk gamutu IPS panel için düşük olduğundan tavsiye edilmediğini gördüm.
VX2758'de DP yok yani G-Sync açamayacağım.
Kararsız kaldım önerilerinize açığım...

Son düzenleyen: Moderatör:

ViewSonic, XG2705​

ViewSonic, VX2758-PC-mh​

LG 27GL650F-B: 27"​

Samsung 27" cfg73​

@SkyRose şu monitörler arasında kaldım yardımcı olur musun özellikle XG2705 için çok kararsızım.
IPS ancak renk gamı kötü.

ViewSonic, XG2705​

ViewSonic, VX2758-PC-mh​

LG 27GL650F-B: 27"​

Samsung 27" cfg73​

@SkyRose şu monitörler arasında kaldım yardımcı olur musun özellikle XG2705 için çok kararsızım.
IPS ancak renk gamı kötü.
Renk gamutları o kadar da kötü değil XG2705'in, standart sayılır.

Samsung VA ama QuantumDot olduğundan hayli yüksek renk gamutlarına sahip. Ayrıca gerçek 8 bit renk derinliğinde. Diğerleri 6 bit + FRC.

Viewsonic de gamut olarak fena gözükmüyor ama 24" olanı berbat idi, kalitesizdi, 27"si de bana güven vermiyor. Samsung varken alınmaz zaten. Parlaklığı da gayet iyi Samsung'un.

27GL650F-B, gerek HDR gerek G-Sync gerek de renk gamutu olarak (DCI-P3 renk uzayında epey fark var) daha iyi. Ama HDR'ı giriş seviyesi, bilginize.

IPS isterseniz LG, VA(SVA aslında. Samsung'un VA'sı. Fark yok gibi) isterseniz Samsung derim.

G-Sync ve HDR ile işiniz yok ise kavis ve QuantumDot (Renk gamutları) için Samsung tercih edilebilir belki. Umarım memnun kalırsınız.

Son düzenleme:
Renk gamutları o kadar da kötü değil XG2705'in, standart sayılır.

Samsung VA ama quantumdot olduğundan hayli yüksek renk gamutlarına sahip. Ayrıca gerçek 8 Bit renk derinliğinde. Diğerleri 6 Bit + frc.

ViewSonic'de gamut olarak fena gözükmüyor ama 24" olanı berbat idi, kalitesizdi, 27"si de bana güven vermiyor. Samsung varken alınmaz zaten. Parlaklığı da gayet iyi Samsung'un.

27GL650F-B, gerek HDR gerek G-Sync gerek de renk gamutu olarak (DCI-P3 renk uzayında epey fark var) daha iyi. Ama HDR'ı giriş seviyesi, bilginize.

IPS isterseniz LG, VA(sva aslında. Samsung'un VA'sı. Fark yok gibi) isterseniz Samsung derim.

G-Sync ve HDR ile işiniz yok ise kavis ve quantumdot (renk gamutları) için Samsung tercih edilebilir belki. Umarım memnun kalırsınız.

Teşekkürler.

ASUS TUF Gaming 27" VG27vq​

Gigabyte 27" G27F​

Şunlar nasıldır acaba.

Teşekkürler.

ASUS TUF Gaming 27" VG27vq​

Gigabyte 27" G27F​

Şunlar nasıldır acaba?
TUF, Samsung'un aynısının daha kötüsü. Yani VA, ama renk gamı/renk derinliği olarak daha kötü.

Gigabyte fena değil. LG yerine tercih edilebilir.

En fazla 2000 TL'ye çıkabileceğimden Samsung biraz zor hocam. Samsung dışında 2. önerdiğiniz hangisidir çok oyaladıysam kusura bakmayın.

HDR ile işiniz yok ise Gigabyte öneririm. Hatta Samsung 2000TL olsa yine onu öneririm. Oldukça iyi bir model.

Hocam.

MSI Optix G27C4 27" 165Hz 1ms​

Şu monitör bugün indirime girdi ancak ghosting vs sorunlar olur mu şüphem var MSI Optix olduğu için ne düşünüyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı