VINN içindeki SIM kart ile arama yapmak

vimevim

Hectopat
Daha fazla  
VINN vardı bi ara sonra kablosuz olarak vodem çıktı ve bir çok benzerleri var. Cihazların temel mantığı içerisinde bir SIM slotu bulunuyor ve bu slota taktığınız SIM kartın internetini USB yada Wifi aracılığı ile bağladığınız cihazlar kullanabiliyor. VINN ise direkt olarak USB üzerinden takılıyordu ve bilgisayarınızda mobil internet kullanmış oluyordunuz. Bu VINN vari cihazlara taktığımız bir SIM kartı ile arama yapıp rehbere erişebilir ve mesajlaşabilir miyiz?

Madem yapıyorsak Microsoft neden Windows Phone yaptı ki Windows 10 telefonda olsaydı direk masaüstü uygulamalarıda yüklenseydi ne gerek vardı bu kadar trajediye?

Günümüz telefonları 8-10 GB RAM ile 256-512 GB hafıza ile geliyor bir bilgisayardan tek eksikleri klavye fare büyük bir ekran. Microsoft Windows Phone için continuum diye bir şey getirdi ama tam anlamıyla işlevsizdi.

8 inç bir windows tablet kullanıyorum, video editi, ufak tefek kodlama, oyun oynama ve stream yapma gibi bir çok şeyi yapabiliyorum, verimi ekran boyutundan ötürü düşük oluyor ama continuum amacı da oydu ekranı büyültüp işlevi arttırmak. Bende bazen HDMI ile tablete bir büyük monitör USB ile de klavye fare takıyorum. Yani cihaz 8 inç olmasa ve içerisine sim kart takıp arama yapabilsem ne telefon taşımama gerek kalcak nede bir laptop taşımama.

Ben mi bilmiyorum yoksa Microsoft mu? Birileri bir şey yazar ve tartışırsak sevinirim.

PC terimini Microsoft ve Apple ile tanımlayabildik. Ceplerimize bilgisayarlar girseydi herkes bunu istemez miydi? O kadar para harcıyoruz üst donanım telefonlara, bilgisayarımdan çok RAM var telefonumda. Ama bir bilgisayar ile yapabildiğimiz şeyleri yapamıyoruz; yani her şeyi diyeyim ben ona.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında benim de aklıma masaüstü PC'ye sim aparatı eklemek geldi ama laptoplara bu dediğin gelse ya da telefonda bilgisayar özelliklerini birleştirseler devrim niteliğinde bir ürün olur. Ben de böyle şeyler istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft'ta bunu yapıyor zaten şuan. Youtube'da Microsoft'un yüklediği videoya bakarsan Snapdragon 820 ARM işlemcide Windows 10 üzerinde gerçek Photoshop çalıştırmayı başardılar. Windows Mobile fikri tamamen rafa kaldırıldı zaten bir kaç seneye tam Windows'lu telefonlar cebimize girer ama Türkiye şartlarında 10 bin liranın altında olacağını sanmam. Ayrıca Vınndan arama yapamazsın ama sms alıp gönderebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı