VirTool:Win32/DefenderTamperingRestore nedir?

Brkovitort

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce Kaspersky ile tarattığımda bir şey bulamadı fakat Microsoft safety scanner ile tarattım böyle bir virüs bulup temizledi. Bunun ne olduğu hakkında bir bilgisi olan var mı? Ne tür bilgilerim tehlikededir? Ne yapmam lazım? İnternette yabancı kaynaklar var fakat nasıl çözüleceğinden bahsetmişler. Ne olduğu konusunda bir açıklama bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmzadan anladığım kadarıyla Windows Defender'ın ayarlarını kurcalayan/değiştiren bir yazılım ve yüksek ihtimalle de bu ayarları olumsuz yönde değiştiren bir yazılım. Haliyle diğer antivirüsleri ilgilendiren bir şey olmadığından tespit etmemiş olabilirler.

İmzadan anladığım kadarıyla Windows Defender'ın ayarlarını kurcalayan/değiştiren bir yazılım ve yüksek ihtimalle de bu ayarları olumsuz yönde değiştiren bir yazılım. Haliyle diğer antivirüsleri ilgilendiren bir şey olmadığından tespit etmemiş olabilirler.
yani tehlikede olan bir şey var mı?
güncel

Son düzenleme:
Bilgisayarı ısındırıyor ve bilgisayar isimli yani yerel disk C ve D içeren bilgisayar dosyasının yerini değiştiriyor bu virüs sıkıntılı nasıl kaldırıırm hangi virüs programı iyi gelir? Defender'den kaldırdım gene geldi karşıma.

Bilgisayarı ısındırıyor ve bilgisayar isimli yani yerel disk C ve D içeren bilgisayar dosyasının yerini değiştiriyor bu virüs sıkıntılı nasıl kaldırıırm hangi virüs programı iyi gelir? Defender'den kaldırdım gene geldi karşıma.
Bilgisayarın ısınması ve diğeriyle bu tespitin bir ilgisi yok. Bilgisayarda zararlı olduğunu düşünüyorsanız tarama yapabilirsiniz. Dosyalar silinmesine rağmen arayüzde uyarı belirmeye devam ediyor fakat başka araçlar temiz gösteriyorsa sadece bekleyin, kendisi gidecektir.

Tarama yapmadan önce güncelleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı