Virtu technology nedir? Ne işe yarar ?

getoutonmyship

Kilopat
Arkadaşlar merhaba,

Bios ayarları ile ilgili birkaç sorum olacak.

1- Virtu technology nedir? Ne işe yarar ? Açık mı olmalı? Kapalı mı?
2- Windows 8 Configuration başlığı altında olan kısım nedir?

Teşekkürler...

Virtu: Ekran kartı ve grafik işlemci arasında geçiş yapabilme gibi bir özellikti, bu özellik olmayınca ekran kartından grafik işlemciye geçmek için PC'yi kapatmak gerekiyordu. Bunun gibi birşeydi...

Virtu i-Mode grafik kartı gücünü gerekli değildir. Zaman önemli ölçüde güç tasarrufu ile sonuçlanan entegre Intel HD grafik ve ayrı grafik kartı, arasında sorunsuz geçiş sağlar. Bu modda monitör anakart video bağlantı noktalarından birine takılı.

Virtu d-Mode iGPU çalışır Intel'in "Quick Sync" video kodlama teknolojisi, kullanımı izin verirken ayrı bir grafik kartı kullanımını sağlar. Bu modda monitörün ekran kartı takılı olmalıdır.

Virtu i-Mode
allows seamless switching between integrated Intel HD graphics and a separate graphics card, resulting in significant power savings when the power of the graphics card isn't required. In this mode the monitor is plugged into one of the motherboard's video ports.
Virtu d-Mode enables the use of a separate graphics card while allowing the use of Intel's "Quick Sync" video transcoding technology, which runs on the iGPU. In this mode the monitor must be plugged into the graphics card.

Alıntıdır. Sadece bunu bulabildim. İngilizcen varsa, googledan daha iyi çevirebilirsin... :)

Gemimdendefol kardeşim rica ederim. Tabi senin seçimin d-mode olmalı, eğer grafik işlemci ve ekran kartını kullanıcaksan i-mode'u seçebilirsin. Yani ben bunu anladım. Kullanma kılavuzuna bak orda bilgi vardır mutlaka...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı