Virtual Box Mac Os X 64 Bit olmuyor

• Konuyu başlatan Xecituoner
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 6B
X

Xecituoner

Ziyaretçi
Sistemime ML2 kuracağım. ML2 USB bellek atmak istiyorum. Recep abinin rehberinden bakarak yaptım. 64 Bit olmuyor. 4 GB sistem belleği var. 32 Bit denedim dosya 64 bit olduğu için olmadı. Can't find.. hatası oluyordu. İatkos ekranında bir tuşa basınca bu hatayı veriyor 32 Bit de. Varmıdır bir çözümü ?

Makinenizin işlemcisi 32 bit destekliyorsa 64 bitlik işletim sistemi kuramazsınız... Virtualbox'ta virtualization teknolojisini desteklemesi lazım işlemcinizin... Bunun dışında yapılabilecek pek fazla bişey yok.

Advanced Technologies
Intel® Hyper-Threading Teknolojisi ‡

No
Intel® Sanallaştırma Teknolojisi (VT-x) ‡

No Malesef Virtualbox kursanızda ML2 çalışmaz
Intel® Yönlendirilen G/Ç İçin Sanallaştırma Teknolojisi (VT-d) ‡

No
Intel® Trusted Execution Teknolojisi ‡

No
AES New Instructions

No
Intel® 64 ‡

Yes
Boşta Bekleme Durumları
Yes
Gelişmiş Intel SpeedStep® Teknolojisi

Yes
Intel® Demand Based Switching

No
Termal İzleme Teknolojileri
Yes
Execute Disable Bit ‡
Yes

Merhaba öncelikle işlemciniz sanallaştırma teknolojisini destekliyor mu diye bakmanız lazım ona ;

11.png

Buradan bakabilirsiniz eğer varsa sanallaştırma teknolojisini desktekliyor demektir.

Sizin makinenize sanal değil reel kurmanız lazım... DVD ye yazın ML2 Mountain lionu... Direkt kurun..

Unibeast ile rahatlıkla kurulum yapılabilir fakat bu sizin bilgisayarınızda olmaz çünkü unibeast yapılması için sanal bir mac gerekir

Cpu ayarlarına baktımda. Sanallaştırma seçeneği falan yokki. Virtulization falan yazılışını unuttum. O ayar yok.

- - - Güncellendi - - -

O zaman iso dosyasına çevirdim .dmg yi. Hangi programı önerirsiniz yazdırmak için DVD ye ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı