Virtual Machine'de olan virüs ana bilgisayara bulaşır mı?

reinsy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Virtual Machine'de virus denemeleri yapacağım. Peki bu virus ana PC'ye bulaşır mı? Açmam veya kapamam gereken bir ayar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasör ve Clip Board paylaşımını kapatmak yeterli.
Eğer ağ üzerinden yayılan bir virüs ise ağ bağdaştıcısını da devre dışı bırakabilirsiniz.

Klasör ve clip board paylaşımını kapatmak yeterli.
Eğer ağ üzerinden yayılan bir virüs ise ağ bağdaştıcısını da devre dışı bırakabilirsiniz.

Hocam klasör derken dosya paylaşımı mı? Şu anda boş orası. Bir dosya koymadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bulaşma ihtimali az da olsa var. Ben olsam ikinci bir bilgisayarım yoksa test etmem çünkü izlediğim bir videoda bulaşıyordu.

Klasör ve Clip Board paylaşımını kapatmak yeterli.
Dostum bulaşma ihtimali az da olsa var. Ben olsam ikinci bir bilgisayarım yoksa test etmem çünkü izlediğim bir videoda bulaşıyordu.

aga ben oyle memz falan denemicem kendim virus yapmayı denicem .bat olarak

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23,2 KB · Görüntüleme: 158
Klasör ayarlamadıysanız paylaşılan klasör yok demektir.

1602440179792.png

VM üzerine gelip. Ayarlar > Genel > Gelişmiş içerisinden. Pano ve Sürükle bırakı "Etkisizleştirildi" olarak ayarlayın. Yanlışlıkla dosyayı dışarı sürüklerseniz Host cihaza aktarılmasını engellemek için.

Klasör ayarlamadıysanız paylaşılan klasör yok demektir.

Eki Görüntüle 698858
VM üzerine gelip. Ayarlar > Genel > Gelişmiş içerisinden. Pano ve Sürükle bırakı "Etkisizleştirildi" olarak ayarlayın. Yanlışlıkla dosyayı dışarı sürüklerseniz Host cihaza aktarılmasını engellemek için.
eyw hocam oyle yaptım

Yeni konular

Geri
Yukarı