VirtualBox 1920x1080 çözünürlükte tam ekran yapma

refikilhan

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance Pro RGB 16 GB(2X8 GB) DDR4 3600 MHz CL 18
Ekran kartı
Asus NVIDIA GeForce GTX 960 GDDR5 4 GB 128 Bit
Anakart
MSİ MPG Z590 Gaming Karbon Wifi
İşlemci
İntel Core İ9-10900KF 20 MB Cache LGA 1200
Merhaba,
Wirtualbox 6.1 ile Windows 7 sanal makine oluşturmak istiyorum, YouTube'deki ilgili tüm videoları inceledim, her anlatılanı aynen uyguladığım halde 3 gündür uğraşıyorum, hala ne ekran çözürlüğünü bilgisayarımdaki gibi 1920x1080 yapabildim, ne de anabilgisayardan dosya aktarabiliyorum, USB bellek ile aktarmak istedim sanal makinem onu da görmüyor, bu konuyu en iyi bildiğini düşündüğüm Recep Baltaş'ın konu ille ilgili bir anlatımı veya videosunuda bulamadım. Gerekirse mail adresim ile Team Viewer şifresi de verebilirim, bana bu konuyu kendim de yapabileceğim şekilde anlatan arkadaşa minnettar kalacağım ve inanın çok sevineceğim.

Donanımım:
Anakart
MSI MPG Z590 Gaming Karbon Wi-Fi
İŞLEMCİ
Intel Core i9-10900KF 20 MB Cache LGA 1200
EKRAN KARTI
ASUS NVIDIA GeForce GTX 960 GDDR5 4 GB 128 Bit
SSD HD
Samsung SSD 850 EVO 250 GB SATA -III
RAM
Corsair Vengeance Pro RGB 16 GB(2x8 GB) DDR4 3600 MHz CL 18

Merhaba. Denediginiz yontemleri yazabilir misiniz?

Cihazlar menusunu acin ve "Misafir Eklenti CD Imajini Yukle" gibi bir secenek olacak, tiklayin. Yukleme baslamazsa Bilgisayarim'a girip elle acmaya calisin CD'deki programi, ardindan yukleme yapin.
Yuklendikten sonra yeniden baslatin sanal makineyi, cozunurluk artik pencere boyutuna gore ayarlanabiliyor olmali.
Ise yaramazsa baska yontemler deneriz.

Merhaba. Denediginiz yontemleri yazabilir misiniz?

Cihazlar menusunu acin ve "Misafir Eklenti CD Imajini Yukle" gibi bir secenek olacak, tiklayin. Yukleme baslamazsa bilgisayarim'a girip elle acmaya calisin CD'deki programi, ardindan yukleme yapin.
Yuklendikten sonra yeniden baslatin sanal makineyi, cozunurluk artik pencere boyutuna gore ayarlanabiliyor olmali.
Ise yaramazsa baska yontemler deneriz.

Yardımız için çok teşekkür ediyorum, Bazı olayların moralimi bozması nedeni ile Sanal makineyi silmiştim, ama sizin desteğiniz bana moral verdi.
Aslında ben, Windows 7 Ultimate SP1 64 Bit sanal makine kurmak istiyordum ama istediğim sonucu alamayınca donanım müsaade etmiyor düşüncesine kapılmıştım.
Tekrar kurmaya çalışsam bu donanım Windows 7'ye izin verir mi, verirse yardım eder misiniz?
Teşekkürler.

Yardımız için çok teşekkür ediyorum, Bazı olayların moralimi bozması nedeni ile Sanal makineyi silmiştim, ama sizin desteğiniz bana moral verdi.
Aslında ben, Windows 7 Ultimate SP1 64 Bit sanal makine kurmak istiyordum ama istediğim sonucu alamayınca donanım müsaade etmiyor düşüncesine kapılmıştım.
Tekrar kurmaya çalışsam bu donanım Windows 7'ye izin verir mi, verirse yardım eder misiniz?
Teşekkürler.
Donanim fazlasiyla yeterli.

VirtualBox ile tekrar deneyebilirsiniz. Ustte anlattiklarimdan sonra cozunurlugu ayarlamayi deneyin bir de.
Eger VirtualBox'ta hala sorun yasiyorsaniz cozmeye calisabiliriz ya da VMware Workstation Player onerebilirim. Ucretsiz surumu isinizi gorecektir.

VirtualBox ile tekrar deneyebilirsiniz. Ustte anlattiklarimdan sonra cozunurlugu ayarlamayi deneyin bir de.
Eger VirtualBox'ta hala sorun yasiyorsaniz cozmeye calisabiliriz ya da VMware Workstation Player onerebilirim. Ücretsiz surumu isinizi gorecektir.

Çok teşekkür ediyorum, önce VirtualBox ile olmaz ise VMware Workstation Player deneyeceğim, sonucunu burada size yazarım.
Saygılarımla...

Eger VirtualBox'ta hala sorun yasiyorsaniz cozmeye calisabiliriz ya da VMware Workstation Player onerebilirim. Ücretsiz surumu isinizi gorecektir.

Merhaba,
Siz bana destek verdiniz, teşekkür ediyorum. Windows 7 sanal makineyi kurdum, ekran çözünürlüğünü de bilgisayarım gibi 1920x1080 yaptım. Şu anda size sanal makinemden yazıyorum,
Ancak hala ana bilgisayarımdan dosya aktaramıyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Siz bana destek verdiniz, teşekkür ediyorum, Windows 7 sanal makineyi kurdum, ekran çözünürlüğünü de bilgisayarım gibi 1920x1080 yaptım, şu anda size sanal makinemden yazıyorum,
Ancak hala ana bilgisayarımdan dosya aktaramıyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
Merhaba. İşe yaradığına sevindim.
Kolay dosya aktarımı için misafir eklentilerini kurmanız gerekiyor. Acaba kurdunuz mu?
Eğer kurmanıza rağmen sürükle-bırak yaptığınızda aktarım gerçekleşmiyorsa onu da halletmeye çalışırız.

Bu arada, Windows 7'yi ana sistem gibi kullanacaksanız tavsiye etmiyorum. Güvenli değil, hatta dosya paylaşımı gibi özellikleri açarak ana sisteminizi dahi riske sokabilirsiniz.

Merhaba. İşe yaradığına sevindim.
Kolay dosya aktarımı için misafir eklentilerini kurmanız gerekiyor. Acaba kurdunuz mu?
Eğer kurmanıza rağmen sürükle-bırak yaptığınızda aktarım gerçekleşmiyorsa onu da halletmeye çalışırız.

Bu arada, Windows 7'yi ana sistem gibi kullanacaksanız tavsiye etmiyorum. Güvenli değil, hatta dosya paylaşımı gibi özellikleri açarak ana sisteminizi dahi riske sokabilirsiniz.

Ben Windows sanal makineyi sizin öneriniz üzerine VMware Player ile kurdum, inanın bu sizin desteğiniz ile oldu,
Bu arada, Windows 11 varken Windows 7'yi anabilgisayar olarak kullanma gibi bir düşüncem yok, ben e bir asker emeklisiyim, içki, sigara. Kahvehane alışkanlığım yok, unutkanlık tedavisi gördüğüm için, doktorumun tavsiyesi üzerine, bilgisayarı evimde beynimi bir şeyler ile meşgul etmek için kullanıyorum. Sanal makineyi de bu nedenle kurmayı öğrenmek istemiştim.
Aslına bakarsanız, size son yazdıktan sonra bu gece saat 01'e kadar çalışarak zor da olsa USB bellek ile program yüklemeye başardım ama makine USB belleği zor tanıyor, belleği 5-6 kez takıp çıkarıyorum, bazen tanıyor bazen tanımıyor.
Guest adition indirmiştim ama "VBoxGuestAdditions" olduğu için uyumsuz olur düşüncesi ile kullanmadım, zaten onu VirtualBox'ta da kullanmayı başaramamıştım.
Şimdi bütün amacım, ana bilgisayardan dosya aktarabilmek, USB bellek sorunumu çözmek. hatta tüm bunları başarabilirsem, 2. bir sanal makine kurmaya çalışmak, daha sonra da bunları silip kendime yine bilgisayarda başka uğraşılar aramak olacak.
Saygılarımla...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Windows sanal makineyi sizin öneriniz üzerine VMware Player ile kurdum, inanın bu sizin desteğiniz ile oldu,
Bu arada, Windows 11 varken Windows 7'yi anabilgisayar olarak kullanma gibi bir düşüncem yok, ben e bir asker emeklisiyim, içki, sigara. Kahvehane alışkanlığım yok, unutkanlık tedavisi gördüğüm için, doktorumun tavsiyesi üzerine, bilgisayarı evimde beynimi bir şeyler ile meşgul etmek için kullanıyorum. Sanal makineyi de bu nedenle kurmayı öğrenmek istemiştim.
Aslına bakarsanız, size son yazdıktan sonra bu gece saat 01'e kadar çalışarak zor da olsa USB bellek ile program yüklemeye başardım ama makine USB belleği zor tanıyor, belleği 5-6 kez takıp çıkarıyorum, bazen tanıyor bazen tanımıyor.
Guest adition indirmiştim ama "VBoxGuestAdditions" olduğu için uyumsuz olur düşüncesi ile kullanmadım, zaten onu VirtualBox'ta da kullanmayı başaramamıştım.
Şimdi bütün amacım, ana bilgisayardan dosya aktarabilmek, USB bellek sorunumu çözmek. hatta tüm bunları başarabilirsem, 2. bir sanal makine kurmaya çalışmak, daha sonra da bunları silip kendime yine bilgisayarda başka uğraşılar aramak olacak.
Saygılarımla...
Allah sifa versin insaAllah.
VMware ile kurmussaniz is daha da kolay. Su videodakileri yapsaniz yeterli.
Kurduktan sonra dosyalari makinenin icine surukleyerek aktarim yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aslinda, makineyi her actiginizda yuklu degilse bildirim gosteriyor olmasi lazimdi.

Allah sifa versin insaAllah.
VMware ile kurmussaniz is daha da kolay. Su videodakileri yapsaniz yeterli.
Kurduktan sonra dosyalari makinenin icine surukleyerek aktarim yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aslinda, makineyi her actiginizda yuklu degilse bildirim gosteriyor olmasi lazimdi.
Teşekkür ederim, ben bu arada USB bellek sorununu da çözdüm🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı