VirtualBox 1920x1080 çözünürlükte tam ekran yapma

refikilhan

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance Pro RGB 16 GB(2X8 GB) DDR4 3600 MHz CL 18
Ekran kartı
Asus NVIDIA GeForce GTX 960 GDDR5 4 GB 128 Bit
Anakart
MSİ MPG Z590 Gaming Karbon Wifi
İşlemci
İntel Core İ9-10900KF 20 MB Cache LGA 1200
Merhaba,
Wirtualbox 6.1 ile Windows 7 sanal makine oluşturmak istiyorum, YouTube'deki ilgili tüm videoları inceledim, her anlatılanı aynen uyguladığım halde 3 gündür uğraşıyorum, hala ne ekran çözürlüğünü bilgisayarımdaki gibi 1920x1080 yapabildim, ne de anabilgisayardan dosya aktarabiliyorum, USB bellek ile aktarmak istedim sanal makinem onu da görmüyor, bu konuyu en iyi bildiğini düşündüğüm Recep Baltaş'ın konu ille ilgili bir anlatımı veya videosunuda bulamadım. Gerekirse mail adresim ile Team Viewer şifresi de verebilirim, bana bu konuyu kendim de yapabileceğim şekilde anlatan arkadaşa minnettar kalacağım ve inanın çok sevineceğim.

Donanımım:
Anakart
MSI MPG Z590 Gaming Karbon Wi-Fi
İŞLEMCİ
Intel Core i9-10900KF 20 MB Cache LGA 1200
EKRAN KARTI
ASUS NVIDIA GeForce GTX 960 GDDR5 4 GB 128 Bit
SSD HD
Samsung SSD 850 EVO 250 GB SATA -III
RAM
Corsair Vengeance Pro RGB 16 GB(2x8 GB) DDR4 3600 MHz CL 18

Nasil cozdugunuzu yazabilir misiniz?

Virtual machine sedding buldum, USB Controller 3.1 tıkladım ama sonrasında inan ne yaptığımı hatırlayamıyorum. Bir şeyler kuruldu ve denedim 3.0 bellekleri bile görüyor, hatta Samsung 1 TB harici diskimi bile gördü, tekrar yapmaya çalışsam yapamayabilirim. Ama ben bu sanal makineyi silip tekrar kursam yine bu duruma getirebilir miyim bilemiyorum fakat, her gün gün akşamlara kadar evimde sadece eşim ve ben bütün gün televizyon başında pasif kalmaktansa, silip tekrar her şeye yeniden başlamayı düşünüyorum, olur veya olmaz.
Bu arada iyi ki sizi tanıdım, iyi ki varsınız, bundan böyle her sorunumu size danışsam acaba çok şey mi istemiş olurum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgim yettigi kadar yardimci olurum. :)

Çok teşekkür ediyorum.

Bilgim yettigi kadar yardimci olurum. :)

Değerli ustacım, verdiğin videoyu aynen uyguladım, artık USB ile uğraşmaya gerek kalmadı, anabilgisayardan sanal makineye kopyala yapıştır ile her dosyayı aktarabiliyorum.
Bugün biraz dinleneyim, yarın hepsini silip tekrar kurmayı deneyeceğim.
Saygılarımla...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı