VirtualBox için işletim sistemi önerisi

Işlemcim 32 Bit destekliyor maalesef.
Windows 7'nin son sürümlerine güncellemediğim için yavaşlama olmadı güncellemeyi de düşünmüyorum. 8.1'e görede Windows7 kullanımı daha kolay geldiği için de Windows 8.1'e geçmedim. Zaten dediğim gibi kullanacağım işletim sistemi VirtualBox'a kurduğum işletim sistemi olmayacak ara sıra Python vb. uygulamalar ile işimi bitirip kapatacağım.

Kuzenimin PC'si yenilenmeden önce i3-330M işlemci vardı 64 Bit kurulum yapmıştık diye hatırlıyorum hocam ona göre yazmıştım.
4 GB RAM için benim de aklıma gelmiyor VirtualBox için maalesef.

Kuzenimin PC'si yenilenmeden önce i3-330M işlemci vardı 64 Bit kurulum yapmıştık diye hatırlıyorum hocam ona göre yazmıştım.

Tamamdır teşekkür ederim PC geçince benmi yanlış biliyorum diye işlemcimin hangi mimariyi desteklediğini kontrol edeceğim. Eğer 64 Bit ise işletim sistemini 64 Bit olarak değiştiririm.
Fakat dediğim gibi PC'min donanımı o kadar iyi değil bir yavaşlama olur mu? SATA SSD kullanıyorum onu da belirtiyim fakat okuma yazma hızını bilmiyorum takalı uzun süre geçtiği için.

Tamamdır teşekkür ederim PC geçince benmi yanlış biliyorum diye işlemcimin hangi mimariyi desteklediğini kontrol edeceğim. Eğer 64 Bit ise işletim sistemini 64 Bit olarak değiştiririm.
Fakat dediğim gibi PC'min donanımı o kadar iyi değil bir yavaşlama olur mu? SATA SSD kullanıyorum onu da belirtiyim fakat okuma yazma hızını bilmiyorum takalı uzun süre geçtiği için.

Hocam 64 Bit değiştirirseniz yavaşlama olmaz. Sadece format attığınız için bazi driverlari tekrar yüklemeniz gerekir.

Size çok teşekkür ederim işlemcim 32 bitmiş :)
Bende bilmiyordum 32 Bit sanıyordum kusura bakmayın.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,8 KB · Görüntüleme: 41
  • işlem.PNG
    işlem.PNG
    11,9 KB · Görüntüleme: 45

Geri
Yukarı