Virtualbox Kali Linux nasıl kurulur?

Nahri

Kilopat
Makaleler
1
Ek Açıklama 2020-07-06 124959.png

Bu dosyaya kurmak için çift tık yaptığımda altta ki sekme geliyor. Extension pack kurarken de aynı sorunu yaşadım. Arkadaşım çift tık yapınca onun bilgisayarında otomatikmen yükleme ekranı gelirken beni bu sekmeye atıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ek Açıklama 2020-07-06 125040.png

İçe aktarma menüsü üzerinden kurulum yapabilirsiniz eğer OVA dosyası ile kuracaksanız.

İçe aktarma menüsü üzerinden kurulum yapabilirsiniz eğer OVA dosyası ile kuracaksanız.
Çok teşekkür ederim dostum, içe aktarma'dan hallettim sorunu. Bir sorum daha olacak, ben sürekli böyle seçmekle uğraşmak istemiyorum, çift tık yaptığımda otomatik algılayıp işleme geçirsin istiyorum bunu nasıl aktif edebilirim?

Makineyi başlatmak için mi?
Sol taraftaki menüde görünmesi gerekiyor kurduğunuz makinenin.
Öyle bir durumda tıkla-çalıştır şeklinde olması lazım bildiğim kadarıyla.

@HABAR yanlış anladınız hocam, mesela extension pack kurarken de aynı sorunu yaşadım. Normalde bu menüye girmeden, yüklemek istediğim dosyanın üzerine çift tık yapınca kurulumu başlatması gerekiyor fakat bende olmuyor. Bunu nasıl halledebilirim diye sordum.

@HABAR yanlış anladınız hocam, mesela extension pack kurarken de aynı sorunu yaşadım. Normalde bu menüye girmeden, yüklemek istediğim dosyanın üzerine çift tık yapınca kurulumu başlatması gerekiyor fakat bende olmuyor. Bunu nasıl halledebilirim diye sordum.
Zamanında demek istediğiniz şeyi anlamamışım herhalde, şimdi tekrar okudum, şimdi de anlamadım : ) Umarım sorunu çözmüşsünüzdür.

Merhabalar hocam
Buradan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca ISO dosyası ile kurulum yapmayı da tercih edebilirsiniz. YouTube'da bir sürü anlatım var.

Yeni konular

Geri
Yukarı