VirtualBox Kali Linux'da Wi-Fi adaptor ağları görüyor ama bağlanmıyor

theilqar

Zeptopat
Daha fazla  
VirtualBox - Kali Linux'da bazı ağ testleri için harici bir Wi-Fi adaptörü aldım ve bunu Kali Linux'a takınca ilk başta ağları görmüyordu fakat sonrasında driverları yükleyerek bu sorunu çözdüm fakat bu sefer ağlara bağlanmıyor. Bu sorunu bir türlü çözemedim.

Wi-Fi adaptörü: Realtek 802.11n

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun için IOMMU ve gelişmiş sanallaştırma gerekebilir. IOMMU sanal makinenin doğrudan bilgisayara takılı ve üzerinde bulunan parçalara erişmesini sağlar. IOMMU desteğini 7.0 sürümüyle aldı VirtualBox. Bunun haricinde IOMMU'nun işlemci tarafından desteklenmesi lazım. Intel işlemcilerde VT-d, AMD işlemcilerde VT-i veya AMD IOMMU olarak geçer. BIOS'dan açılmalı, açıksa ayarı yapılmalı. Kendim hiç incelemedim.

VMware Workstation Player veya QEMU kullanmayı deneyebilirsiniz alternatif olarak.

Bunun için IOMMU ve gelişmiş sanallaştırma gerekebilir. IOMMU sanal makinenin doğrudan bilgisayara takılı ve üzerinde bulunan parçalara erişmesini sağlar. IOMMU desteğini 7.0 sürümüyle aldı VirtualBox. Bunun haricinde IOMMU'nun işlemci tarafından desteklenmesi lazım. Intel işlemcilerde VT-D, AMD işlemcilerde VT-i veya AMD IOMMU olarak geçer. BIOS'tan açılmalı, açıksa ayarı yapılmalı. Kendim hiç incelemedim.

VMware Workstation Player veya QEMU kullanmayı deneyebilirsiniz alternatif olarak.

Hocam VMware yukledim driverlar falan hepsini yukledim fakat bunda da Wi-Fi listesi gozukmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı