VirtualBox Linux Mint kurulmuyor

32 Bit ama 64 Bit seçebiliyorum. (vt açık da.)

Tabii ki de 64 Bit seçebilirsin de VirtualBox'da sınırlama yok.
Zaten 64 Bit ama kendi işletim sistemim 32 Bit.

Şimdi anladım. İşletim sisteminiz 32 Bit, kurmak istediğiniz sistem 64 Bit. Olmaz, 64 Bit ve 32 arasında dağlar kadar kütüphane var. 64 Bit sanal makine çalıştırmak için işletim sisteminizi de 64 Bit yapmalısınız.

Şimdi anladım. İşletim sisteminiz 32 Bit, kurmak istediğiniz sistem 64 Bit. Olmaz, 64 Bit ve 32 arasında dağlar kadar kütüphane var. 64 Bit sanal makine çalıştırmak için işletim sisteminizi de 64 Bit yapmalısınız.
Kütüphane? Kütüphane ne alaka? 64bit ve 32bit bir komut seti.

Nasıl? Ben Linux Mint'i 64 bit seçerek kurdum. İşlemcim sanallaştırma destekliyordu. Açtım. Bir de ne göreyim! 64 ile 32 bit 32 bitlik pcde var.
Benim bilgisayarım da 64 bitti, ama işlemci sanallaştırma desteklemediği için bu hatayı alıyordum. Sanallaştırmayı açın. Bazı bilgisayarlarda görev yöneticisinde "sanallaştırma: Açık" olarak gözükür. O gözüken şey çok stabil değil. BIOS'da ayarı yoksa desteği de yoktur işlemcinin.
Teşekkürler hocalarım. Süper çalışıyor (gerçek değildir) şu an Mint.
64 bit işletim sistemini seçip kurmayı deneyin.

Geri
Yukarı