Virtualbox sadece 32-bit sanal makine seçeneği sorunu

Sterben

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Merhaba arkadaşlar. Ben kendime ait bir 64-bit All-in-One ISO dosyası yaptım (Windows 8.1 ve Windows 10). Denemek için Virtualbox'a kurmaya karar verdim. Fakat Virtualbox'a girdiğimde sadece 32-bit Windows seçenekleri görüyorum. Önceden hiç böyle bir sorun çıkmamıştı. Şu şekilde görünüyor:

v32.jpg

Anakartım MS7788, işlemcim ise Pentium G2030. BIOS en son sürümünde (1.9) ve Virtualization Technology ile Hyper Threading açık durumda. Hyper Threading ve Hyper-V, Windows üzerinde de açık. Sorunun kaynağı nedir? Çözümü var mı?

Evet, Windows 10 Pro 64-bit.

VirtualBox'ı kaldırıp güncel sürümünü yükledim ( 5.0.2 ). Extension Pack'i de yükledim. Ama değişen bir şey yok.

Merhaba.
1. İşletim sisteminiz 64 bit olmalı.
2. BIOS içerisinde Intel Virtualization Technology enabled. Olmalı.
3. Windows özelliklerinde Hyper-V platform aktif ise kaldırılarak devre dışı bırakılmalı.

1. İşletim sistemim 64-bit.
2. Intel Virtualization Technology, BIOS'ta etkin durumda.
3. Hyper-V de etkin. Şimdi onu devre dışı bırakarak bir deneyeyim.

Merhaba.
1. İşletim sisteminiz 64 bit olmalı.
2. BIOS içerisinde Intel Virtualization Technology enabled. Olmalı.
3. Windows özelliklerinde Hyper-V platform aktif ise kaldırılarak devre dışı bırakılmalı.
Çok teşekkür ederim. Hyper-V'yi devre dışı bırakınca 64-bit seçenekleri geldi :). Konu kilitlenebilir.

bende hiçbir ayarı değiştirmedim buna rağmen virtual box guncellendıkten sonra 64 bit desteğinin olmadığını gördüm.

biosta sadece hyperv ayarı var enable idi. disable yaptım ama yine değişen birşey olmadı. sorunu çözemedım. daha önce boyle bir sorun hiç yaşamamıştım.
VMware yükledim sorunsuz çalışıyor. 64 bit hepsi kurulabiliyor.

fakat virtual boxta 64bit yüklenemiyor.
VMware kurdum 64 bit hepsi çalışıyor.
ama virtualbox ta sadece 32 bit sürümler çalışıyor. önceden böyle bir sorun yoktu.

Son düzenleme:
1. İşletim sistemim 64-bit.
2. Intel Virtualization Technology, BIOS'ta etkin durumda.
3. Hyper-V de etkin. Şimdi onu devre dışı bırakarak bir deneyeyim.

Çok teşekkür ederim. Hyper-V'yi devre dışı bırakınca 64-bit seçenekleri geldi :). Konu kilitlenebilir.
AMA BENİM BİLGİSAYARDA Hyper-V YOK ARMADA YAZIYORUM YOK ?? NAPMAM LAZIM[/QUOTE]

Yeni konular

Geri
Yukarı