Virtualbox'a işletim sistemi nasıl kurulur?

refikilhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
2 gündür Virtualbox ile sanal makine kurmak için uğraşıyorum, bunun için 150 GB'lık özel 2 disk ayırdım, birisine Windows 7 diğerine de Windows 10 sanal makine kurmayı planlıyordum.
Virtualbox'u Windows 7 için ayırdığım diske yönlendiriyor ve kuruyorum, kurulumu bu diskin içinde de görüyorum, daha sonra ayni diske yine kurduğum Virtualbox ile Windows 7'yi yüklüyorum, tabii yüklerken 6 GB RAM ve 190 GB disk alanı veriyorum, Windows 7 her şeyi ile mükemmel kuruluyor ama kurulum sonunda müthiş kasma başlıyor, sebebini araştırıyorum, sonuç; ayırdığım diske sadece 15 GB yüklenmiş oluyor.
Ayrıca ana bilgisayardan program aktaramıyorum, interneti de kuramadım,
Ben 2 gündür buna bir çözüm bulamadım, nerede hata yapıyorum yardımınız olursa sevinirim,

VirtualBox, sanal disk üzerine kurulum yapıyor. Fiziksel disk içerisine değil.

Merhaba,
2 gündür VirtualBox ile sanal makine kurmak için uğraşıyorum, bunun için 150 GB'lık özel 2 disk ayırdım, birisine Windows 7 diğerine de Windows 10 sanal makine kurmayı planlıyordum.
VirtualBox'u Windows 7 için ayırdığım diske yönlendiriyor ve kuruyorum, kurulumu bu diskin içinde de görüyorum, daha sonra ayni diske yine kurduğum VirtualBox ile Windows 7'yi yüklüyorum, tabii yüklerken 6 GB RAM ve 190 GB disk alanı veriyorum, Windows 7 her şeyi ile mükemmel kuruluyor ama kurulum sonunda müthiş kasma başlıyor, sebebini araştırıyorum, sonuç; ayırdığım diske sadece 15 GB yüklenmiş oluyor.
Ayrıca ana bilgisayardan program aktaramıyorum, interneti de kuramadım,
Ben 2 gündür buna bir çözüm bulamadım, nerede hata yapıyorum yardımınız olursa sevinirim,

Bir alan ayırdıysan bu sadece 1 işletim sistemi içindiri mesela C diskin var VirtualBox'tan makine eklerken 50 GB alan seçtin bu sadece 1 işletim sistemi içindir 2. için ayrı bir 50 GB alan oluşturman lazım.

VirtualBox, sanal disk üzerine kurulum yapıyor. Fiziksel disk içerisine değil.

Tam anlayamadım dostum, ben WirtualBox'u (C) diski harıcinde bir diske kurdum. Benin Ayrıca depa olarak kullandığım (D) ve (E) disklerim vardı. Bir TB'lik (E) diskini yarıya böldüm, bunun 500 GB lığınıda (F) ve (H) olarak 2 parçaya ayırdım, sadece (F) diskine WirtualBox'u kurarak başladım, yani WirtualBox'u bu diskin içine kurdum, yine Windows 7 yide WirtualBox ile bu diske kurdum.
Windows 7 kuruldu fakat bu diskte sadece 15 GB Görünüyor, ben yanlışmı yapıyorum.
Ayrıca ne interneti kurabildim, ne de ana bilgisayardan bir program aktarabildim.
Bana yardımcı olursanız beni çok sevindirirsiniz.
Teşekkürler

VirtualBox'ta kuracağınız makinenin konumunu ayırdığınız alanın içi olarak seçersiniz. Öyle kurarsınız.

İnterneti ana makineden ethernet gibi alıyor zaten. Sizde çalışmadı mı? Belki bi' ayarı yapmamışsınızdır.

Ana bilgisayardan program, dosya aktarmak için "Pano Paylaşımı" gibi bir ayar olması lazım. Onu açmalısınız.

VirtualBox'ta kuracağınız makinenin konumunu ayırdığınız alanın içi olarak seçersiniz. Öyle kurarsınız.

İnterneti ana makineden ethernet gibi alıyor zaten. Sizde çalışmadı mı? Belki bi' ayarı yapmamışsınızdır.

Ana bilgisayardan program, dosya aktarmak için "Pano Paylaşımı" gibi bir ayar olması lazım. Onu açmalısınız.
İnan ki bende ayni şeyi yapıyorum, şimdi her şeyi silip yeniden yaparken, ekran görüntüsüde alarak yapayım ki nerede hata yaptığım belki daha iyi anlaşılır.

Nerede hata yaptığımı anlamak mümkün değil zira sonuç yine ayni 6 Gb Bellek.jpgG ye Yüklebdim Aama C de.jpgMakine Oluşuyor_1.pngVerilen Alan.jpgVirtual Box bilgisayara kuruyorum.png

Son düzenleme:
Bir sorun gözükmüyor. Ne hatası aldığınızı hala anlamadım.

(G) Diskinde sanal makime için 190 Gb alan veriyorum, kurulumdan sonra G.Diski 15 Gb görünüyor, 6 Gb lık bellek veriyorum ama çok kasıyor.
O sanal ekran kartı sürücüsünden kaynaklı kasma.

O sanal ekran kartı sürücüsünden kaynaklı kasma.

Ekran kartım ve donanımım aşağıda, yetersiz olacağını ben sanmıyorum.
Üstelik ana bilgisayardan sanal makineye dosyada geçiremiyorum.

Anakart: MSI MPG Z590 Gaming Karbon Wi-Fi
İşlemci: Intel Core i9-10900KF 20 MB Cache LGA 1200
Ekran Kartı: ASUS NVIDIA GeForce GTX 960 GDDR5 4 GB 128 Bit
RAM: Corsair Vengeance Pro RGB 16 GB(2x8 GB) DDR4 3600 MHz CL 18

Geri
Yukarı