VirtualBox'da macOS High Sierra kurulmuyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
E8500 AMD Radeon HD 7850 2GB Gigabyte 945GCM-s2l 4GB
VirtualBox sanal makineye macOS High Sierra 10.13 kurmak istiyorum "virtualboxa macOS Catalina kurma" videosu ile beraber yapıyorum ancak gördüğünüz ekranda kalıyor kodları da girdim Extention Pack'i de yükledim. Ne yapmam gerekiyor, yardım eder misiniz?

1635261894493.png

Dosya Ekleri

• 1635261819094.png
    1635261819094.png
    44,8 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
VirtualBox sanal makineye macOS High Sierra 10.13 kurmak istiyorum "virtualboxa macOS Catalina kurma" videosu ile beraber yapıyorum ancak gördüğünüz ekranda kalıyor kodları da girdim Extention Pack'i de yükledim. Ne yapmam gerekiyor, yardım eder misiniz?

Eki Görüntüle 1198967
ISO dosyası ile ilgili olabilecek bir hata gibi geliyor çünkü oradaki yazılarda CD-ROM belirtilmiş. İmaj dosyanızın doğru bir şekilde sanal makineye takıldığına emin olun ve imaj dosyanızın hasarlı olmadığına emin olun. Bunun dışında VirtualBox'un da en güncel sürümünü kullanmaya çalışın.

ISO dosyası ile ilgili olabilecek bir hata gibi geliyor çünkü oradaki yazılarda CD-ROM belirtilmiş. İmaj dosyanızın doğru bir şekilde sanal makineye takıldığına emin olun ve imaj dosyanızın hasarlı olmadığına emin olun. Bunun dışında VirtualBox'un da en güncel sürümünü kullanmaya çalışın.

Peki bana hafif bir macOS sürümünün ISO dosyasını bulabilir misiniz?

Peki bana hafif bir macOS sürümünün ISO dosyasını bulabilir misiniz?
Technopat'da isterseniz bu imaj dosyası var. Onun dışında isterseniz Mojave sürümünü de kurabilirsiniz ama ne kadar verimli olur emin değilim. Bu arada VMWare kullanmanızı öneririm çünkü macOS kurulumlarında ne yazık ki VirtualBox daha yavaş oluyor.

Technopat'da isterseniz bu imaj dosyası var. Onun dışında isterseniz Mojave sürümünü de kurabilirsiniz ama ne kadar verimli olur emin değilim. Bu arada VMware kullanmanızı öneririm çünkü macOS kurulumlarında ne yazık ki VirtualBox daha yavaş oluyor.

Vmvare için işlemcim desteklenmiyor maalesef kullanamıyorum.

İşlemci desteklenmiyor derken nasıl yani? Eğer AMD işlemciye sahipseniz büyük ihtimalle internetten birkaç tane rehber bulup onları uygulayıp AMD işlemcinin MacOS'te çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Hayır VMWare de sanal makine kurmak için işlemcim desteklenmiyor.

Geri
Yukarı