Çözüldü VirtualBox'tan Linux başlatınca ana bilgisayarın interneti gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

vbey0555

Hectopat
Merhaba, VirtualBox üzerinden kablosuz ağ yapmam gerekiyordu. Kullandığım sanal makine Kali Linux, ana bilgisayarım ise Windows. Fakat bridge yolu ile bağladım zaman hem ana makinemin interneti gidiyor hem de sanal makineye internet gelmiyor.

NAT kullandığım zaman internet her ikisine de geliyor fakat benim Kali üzerinden de birden fazla ağ görmem için bridge kullanmam gerek. Yardımcı olur musunuz?

1613231980014.png

1613232039534.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, VirtualBox üzerinden kablosuz ağ yapmam gerekiyordu. Kullandığım sanal makine Kali Linux, ana bilgisayarım ise Windows. Fakat bridge yolu ile bağladım zaman hem ana makinemin interneti gidiyor hem de sanal makineye internet gelmiyor.

NAT kullandığım zaman internet her ikisine de geliyor fakat benim Kali üzerinden de birden fazla ağ görmem için bridge kullanmam gerek. Yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 877678

Eki Görüntüle 877681

USB kısmından Wi-Fi adaptörünü seçtiğiniz için gidiyor. Ana bilgisayara Telefonun USB'si ile internete bağlaman ya da Ethernet ile bağlanman gerek.
O sanırım VirtualBox'ta mümkün değil VmWare ayarlarını bilmiyorum belki onda vardır.
Peki teşekkürler.
Ayrıca günler önce açtığım bu konuda yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. ☺️

Yeni konular

Geri
Yukarı