Virtual box Linux'u başlattığımda ana bilgisayarın interneti gidiyor

invent0r

Hectopat
Olay şu:
Virtual Box'a Kali Linux indirdim. Kablosuz ağ ile bağlanmak için Wi-Fi adaptörü aldım ve sorunsuz çalışıyor ama Linux'u çalıştırdığım an ana bilgisayardaki (Windows 10) internet kesiliyor anında.
Hocam sorunu anladım. Ben Wi-Fi sorunlarını tarat dediğimde karşıma Wi-Fi.
Seçeneği çıkmıyor. Sadece şu fotoğraf çıkıyor:

2020-10-15_20-05-21-7803ae9f0e29669f133112c304626057.png

Gördüğünüz gibi Wi-Fi görünmüyor. (Kali kapalıyken bu fotoğrafta "Wi-Fi" diye de bir seçenek vardı) peki bunu nasıl düzelteceğim?
Linux çalışırken hem ana bilgisayarda internet olmasını istiyorum hem de Linux'te internet olmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

VirtualBox can allow you to directly access a USB device but in that case only one operating system can have access to it. Either MacOS or Kali. Never both at the same time.
Burada yazılana göre usb wifi kartını sadece tek işletim sistemi kullanabilirmiş. Ana sistemin internet'i kullanmaya devam etmesi için, misafir işletim sistemi için sanal ağ oluşturmak gerekiyormuş.

Alternatif: ana sistemi etehernet üzerinden bağlayıp, usb wifi kartını misafir sisteme tanımlamak.

Burada yazılana göre usb wifi kartını sadece tek işletim sistemi kullanabilirmiş. Ana sistemin internet'i kullanmaya devam etmesi için, misafir işletim sistemi için sanal ağ oluşturmak gerekiyormuş.

Alternatif: ana sistemi etehernet üzerinden bağlayıp, usb wifi kartını misafir sisteme tanımlamak.
Tam olarak bahsettiğim şey işte bu. Teşekkürler.

1- Ethernet yok bende. Sadece wifi kart var.
2- Sanal ağ nasıl oluşturacağız?

Geri
Yukarı