VirtualDub'daki Uncompressed AVI'yi MeGUI'de Kullanmak

Kertenkelebec

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sıkıştırılmamış avi'yi MeGUI'ye attığımda hata alıyorum:

zbcz.png

Kod:
-[Error] Log for job74 (oneclick, Skype 2013-11-16 17-00-02-71.mkv -> )--[Information] [23.11.2013 23:09:06] Started handling job
--[Information] [23.11.2013 23:09:06] Preprocessing
--[Information] [23.11.2013 23:09:06] Processing thread started
--[Information] [23.11.2013 23:09:06] Desired size: 
--[Information] [23.11.2013 23:09:06] Split size: 
--[Error] [23.11.2013 23:09:07] An error occurred
---[Error] [23.11.2013 23:09:07] Exception message: FFVideoSource: No video track found
---[Error] [23.11.2013 23:09:07] Stacktrace
----[NoImage]    konum: MeGUI.AviSynthClip..ctor(String func, String arg, AviSynthColorspace forceColorspace, AviSynthScriptEnvironment env)
----[NoImage]    konum: MeGUI.AvsFile..ctor(String script, Boolean parse)
----[NoImage]    konum: MeGUI.ffmsFile..ctor(String fileName, String indexFile)
----[NoImage]    konum: MeGUI.OneClickPostProcessing.createAVSFile(String indexFile, String inputFile, Nullable`1 AR, Int32 desiredOutputWidth, Boolean signalAR, LogItem _log, AviSynthSettings avsSettings, Boolean autoDeint, VideoCodecSettings settings, Nullable`1& dar, Boolean autoCrop, Boolean keepInputResolution, Boolean useChaptersMarks)
----[NoImage]    konum: MeGUI.OneClickPostProcessing.StartPostProcessing()
---[Error] [23.11.2013 23:09:07] Inner exception: null
--[Information] [23.11.2013 23:09:07] Job completed

Skype'ta yaptığım bir görüntülü görüşmeyi Fraps ile kaydettim [bu dosyayı direk MeGUI'ye atınca sorun yok],
VirtualDub'ta üzerinde çalıştıktan sonra "Video>Compression"dan (Uncompressed RGB/YCbCr) seçeneğini seçiyorum ve sonra videoyu AVI olarak kaydediyorum. [iyuv32 kullanınca kalite düşüyor]
Çıkan bayağı yüksek boyutlu AVI'yi de MeGUI'ye atıyorum, One Click Encoder ile işlemi başlatıyorum, dosyanın ses kısmını işlemden geçiriyor, ama videoya geldiğinde kapanıyor, Log kısmını yukarıda verdim.
Sanırım sorun renk ayarlarıyla ilgili bir şey ama tam çözemedim. Zaten Fraps'ten çıkan dosyayı dönüştürdüğümde daha parlak bir görüntü oluşuyor.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Recep abi amacım zaten H.264 ile kodlamak. Bildiğin gibi Fraps ve çoğu screen record programı AVI çıkış destekliyor, benim de bu dosyayı kırpmam gerekti, VirtualDub'a attım kalite kaybı yaşamıyım diye, kırptım, kaydederken bir sıkıştırma seçeneği seçmem gerekiyor, sıkıştırılmamış versin dedim olay orda patladı işte. MeGUI tanımıyor sıkıştırılmamış videoyu, RGB renk falan diye düşünüyorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Düzenleme:
Konuyu internetten arayıp da bulan arkadaşlarımız olabilir, aylar önce yazmış da olsam şu an kullandığım yöntemi söylemek istiyorum.
VirtualDub'dan Uncompressed çıkış almak çok saçma bir yöntem arkadaşlar. Aşırı yüksek dosya boyutunda çıkış alırsınız.
İlla kayıpsız çıkış alıcam derseniz VirtualDub için Lagarith Lossless Video Codec plug-in'ini kolaylıkla ekleyip çıkış alabilirsiniz.
Ama yine de yüksek boyutta çıkış alacağınız için tavsiyem x264 codec'ini kullanmanız. Kaliteyi yüksek, hatta kayıpsız olarak ayarlasanız bile çok düşük boyutlarda çıkış alabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı