Virüs belirtileri ve anlama

Mert İbrahim

Decapat
Daha fazla  
Bugün rat virüsü şüphesine kapılarak YouTube de araştırdım nasıl anlarız veya nasıl silebiliriz diye? Sonra bilirsiniz ki! Troll çeken basri akkaya kanalında nasıl rat yapılır diyordu(ama kendisi önermiyor ve yasal bulmuyordu ve video içinde de nasıl rat silebiliriz onu anlatıyordu) orada procces hacker2 programından bahsetti bende procces hacker yazdım internete ilk çıkan siteden indirme butonuna tıklar tıklamaz Opera virüslü (gördü) ve indirmedi sildi. Ondan sonra Kaspersky falan uyarı verdi! SS attığım gibi sizce virüs PC'me bulaş mıdır virüs müdür? Değil midir ne yapmalıyım? Temizlenme mümkün değil diyor acaba Opera sildiği için mi diyor ne yapacağım korkuyorum?

1613862338771.png

1613862378157.png

Son düzenleyen: Moderatör:
ProcessHacker gibi izleme yazılımlarında bazen AV'ler false positive uyarı verebiliyor. Eğer güvenlir bir siteden, ya da kendi sitesinden indirdiyseniz, sorun yok. Ve Kaspersky bunu veritabanıyla değil kendi analiziyle bulmuş.

Processhacker gibi izleme yazılımlarında bazen Av'ler false positive uyarı verebiliyor. Eğer güvenlir bir siteden, ya da kendi sitesinden indirdiyseniz, sorun yok. Ve Kaspersky bunu veritabanıyla değil kendi analiziyle bulmuş.

Downloads - Process Hacker bu siteden indirdim yani güvenilir mi? İlk çıkan site?
Sezgisel analizle tespit etmiş. Orada "not-a-virus" yazıyor zaten.

Yani ne demek virüs değil mi?

Geri
Yukarı