Virüs bulaşıp bulaşmadığını anlama

Gereksiz zaman kaybı. Aynı veritabanlarıyla yeniden başlatma istemeden taratıp silebilir Anti-Malwarelerle.
Doğru ancak,Kaspersky indirmesi geleceğe de bir yatırım.

Anti Malware öneri : ADWCleaner.
Zemana'yı kullanmadan laf etmek kolay. Tek hızlı taramayla bilgisayarımdaki bütün mining virüslerini siliyordu. Güvenim tam.
Nerden biliyorsunuz hepsinin silindiğini ?

Doğru ancak,Kaspersky indirmesi geleceğe de bir yatırım.

Anti Malware öneri : ADWCleaner.

Nerden biliyorsunuz hepsinin silindiğini ?
Oyunlarda bir ara mining virüslü hile kullanıyordum. Oyunu oynadıktan sonra kapatıyordum ve işlemci kullanımı hep 90-100'lerde oluyordu. Zemana ile taratıp sildikten sonra normal değerlere iniyordu.

Yeni bir Gaming laptop aldım (alalı 5-6 ay oldu) tabii ki eski bilgisayarımdaki gibi hiç Torrent'ten bir şey yüklemedim fakat son günlerde artan dolar kuru ve oyun fiyatlarından dolayı God of War, RDR 2 ve AC Valhalla'yı korsan oyun sitelerinden bulut tabanlı (part part indirilen şekilde) indirdim ve bilgisayarımda virüs programlarından Bitdefender var taramama rağmen virüs çıkmadı sizce korkmalı mıyım yani en net nasıl anlayabilirim virüs bulaştırıp bulaştırmadıklarını?
Ayrıca setup dosyalarında CPU'um %80 90 civarlarını görüyor sizce bu kötü bir şey mi?

Setuplarda %100 bile normal virüs yok pcnizde büyük ihtimalle.

Anti-Virüs'ler veritabanında olmayan zararlıyı genellikle tespit edemezler. En sağlıklı yöntem kaynak kullanımını tespit etmektir.

Wireshark gibi programla ağ trafiğini kontrol ederek başlayabilirsin. Bu programın daha basit ve grafiksel görünen türevlerine (GlassWire vb.) de bakabilirsin.

Normal kullanım da mı %80 / 90 anlamadım.

Ayrıca sisteminiz ne?

Kaspersky'ya da Malwarebytes ile tarama yapın, eğer bir dosyadan şüpheleniyorsanız VirusTotal'e tarama yapabilirsiniz.

Hocam hayır Bitdefender'le tam tarama yaptım bir problem yok PC boştayken %5 %10 CPU kullanımı gayet doğal sadece bu oyunların setupunda %90 görüyor ondan dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı