Virüs bulaşan bilgisayar nasıl temizlenir?

Mjollnir

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
SMMM
Merhaba, kuzenime aralık 2023'te aldığımız Casper marka Windows 11 işletim sistemli laptopa virüs bulaşmış. Kurulumları yaptığımız sırada "öğrenci zaten, ödev yapacak ne olabilir ki?" düşüncesiyle ücretsiz McAfee virüs programını kurup hayatımıza devam ettik. 2 gün önce bilgisayarın uyarıları ile sarsıldık.
Görseli bana WhatsApp'dan attı kalitesi için kusura bakmayın. McAfee programına giremiyormuş.
Trojan. Gen2, Trojan.Clop.exe, Cyborg. Zeus. ZIP dosyaları için uyarı vermiş program. Göremediğim iki adet daha var.
Nasıl bir yol izlemeliyiz? Sınav haftası da geldiği için bilgisayarı servise gönderip formatlatmak son çaremiz olur.

Dosya Ekleri

• virüs uyarısı.jpg
    virüs uyarısı.jpg
    158,2 KB · Görüntüleme: 70
Merhaba, kuzenime aralık 2023'te aldığımız Casper marka Windows 11 işletim sistemli laptopa virüs bulaşmış. Kurulumları yaptığımız sırada "öğrenci zaten, ödev yapacak ne olabilir ki?" düşüncesiyle ücretsiz McAfee virüs programını kurup hayatımıza devam ettik. 2 gün önce bilgisayarın uyarıları ile sarsıldık.
Görseli bana WhatsApp'dan attı kalitesi için kusura bakmayın. McAfee programına giremiyormuş.
Trojan. Gen2, Trojan.Clop.exe, Cyborg. Zeus. ZIP dosyaları için uyarı vermiş program. Göremediğim iki adet daha var.
Nasıl bir yol izlemeliyiz? Sınav haftası da geldiği için bilgisayarı servise gönderip formatlatmak son çaremiz olur.

Onlar bildirim Chrome sil tekrar indir ve intreneti de yavaşlatır bende intreneti falan da yavaşlatı o olay.

Onlara tıklarsan virüs girer hocam. Yalan onlar Siz yine de BitDefender kurun

Tarayıcı bildirimi virüs değilki. Zaten BitDefender kursa PC'ye hiçbir şey olmaz.

Virüs değil, aldatıcı bir sitenin bildirimlerine izin vermişsiniz. Aşağıdan kapatın.

chrome://settings/content/notifications

Muhtemelen böyledir de McAfee programına neden giremiyor orasını anlayamadım.

Bildirim üzerinden değil de direkt .exe dosyasından açılmıyor mu?

Windows'un kendi yazılımı yok mu gayet yeterli, bende keyloger tespit etti temizledi hiçbir zararda helmedi.

Windows'un kendi yazılımı yok mu gayet yeterli, bende keyloger tespit etti temizledi hiçbir zararda helmedi.

Windows Defender bazı durumlarda yetersiz kalabilir ama temel koruma için yeterlidir hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı