Virüs bulaştığı nasıl anlaşılır?

Nicksizfury

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Soracağım soruyu uzatmayacağım. Sadece PC'de son 2 3 gündür bir donma bir yavaşlama var. Bu nedenle virüs mü var anlamak istiyorum. Nereden ve nasıl bakabilirim?

Önce gece 40 tas su ile yıkanacaksın ve yatacaksın. Rüyana ak sakallı bir dede gelecek. Ona sor sisteminde virüs var mı yok mu diye. O söyler.
---
Bunun için yapılmış güvenlik yazılımları var. Onlardan birini indirip taratacaksınız.
Kaliteli mizah. Son zamanlardaki YHA'lar gibi değil.😀
Hangi AV kullanıyorsun? Neden bu kanıya vardın? Donma sadece zararlıdan kaynaklanmaz. Sıcaklıklar ne durumda? Temiz önyükleme denedin mi? Gereksiz yazılımları kaldırdın mı?
Hocam sakin.🙂

Görev yöneticisinden bakabilirsin kaliteli bir virüs değil ise, ama eğer kaliteli ve malware ise Kaspersky, Malware Bytes, ESET gibi programlar ile tarat.
Teşekkürler yardımınız için deneyeceğim.
windows 10 ise disk kullanımı,boşta gereksiz CPU veya RAM kullanımından veya ekran kartı kullanımından anlayabilirsin.
Aman bir ara Covid-19 sandım. Meğersem PC için imiş.😅

Kaspersky, ESET gibi antivirüs yazılımlari kullanılarak bakılabilir. Ayrıca Windows işletim sistemi kullanıyorsanız Defender bayağı gelişti. Onun ile de tarama yapi üstüne popüler programlar ile de tarama yapabilirsin.

Ha bir de görev yöneticisinde anormallikler var mı onları gözlemle.
😀 Teşekkürler yardımınız için deneyeceğim.
Yeni tip bir virüs ise hayatta anlayamazsın ve hiçbir antivirüs programı da anlayamaz.
O kadar değildir ya bence. Yinede yardımınız için teşekkürler
Kaliteli bir anti-virüs veya anti-malware ile tarama yaparak.
Önce gece 40 tas su ile yıkanacaksın ve yatacaksın. Rüyana ak sakallı bir dede gelecek. Ona sor sisteminde virüs var mı yok mu diye. O söyler.
---
Bunun için yapılmış güvenlik yazılımları var. Onlardan birini indirip taratacaksınız.

Niye böyle bir cevap peki? Biliyorum herhalde öyle bir şey olduğunu bence onun için konu açtım. Her virüs programı işe yaramıyorda o yüzden sordum. Neden düzgünce söylemek yerine böyle dalga geçerek söylüyorsunuz onu anlamadım. Neyse teşekkürler yardımınız için
Hangi AV kullanıyorsun? Neden bu kanıya vardın? Donma sadece zararlıdan kaynaklanmaz. Sıcaklıklar ne durumda? Temiz önyükleme denedin mi? Gereksiz yazılımları kaldırdın mı?

Yok ben şuradan vardım kanıya benim kardeşim bir şeyler yükleyecekmiş bilgisayarıma. Bende geç yükle dedim. O da indireceği şeyi indirdikten hemen sonra böyle donmalar vs. olmaya başladı. Bana kendiside söyledi galiba virüs bulaştırdım diye. Ama ben yine de emin olmak istedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı