Virüs bulunan korsan oyunu açmadım, virüs bulaşmış mıdır?

Çok geçmiş olsun PC virüs bulaşmıştır. Şimdi bazılarınız şöyle diyecek adam açmadı açmasına gerek yok indirdiği izin zaten PC girmiş bulunuyor. Bir trojan taraması ve antivirüs taraması yaptırın.
Yanlış bilgilendirme yapmayın.

Sonuçlar false-positive de olabilir. Malwarebytes Anti-Malware ve Kaspersky IS 2021 ile tarama yapabilirsin. Öncesinde RKill ile zararlı varsa zararlıyı durdur.

Bugün herkesin bildiği Minecraft Launcher adlı arkadaşı korsan olarak indirdim. Zaten virüs çıkacağını biliyordum o yüzden hiç açmadım bile. Sadece exe olarak indirdim ve virüs Total'e attım. Direkt 3 tane trojan çıktı. Ben de çöp tenekesine atıp sildim. Fakat böyle şeylerde titiz olduğum için şu an bilgisayarı tarıyorum ayrıca Windows Defender'ı de hiç kapatmadım. Yine de bilgisayarıma virüs girmiş midir? Taranıyor şu an ve sıkıntı yok gibi. Teşekkürler şimdiden yazan herkese.

Malwarebytes ile tara benim de site çerezinden olmuştu hemen bulup sildi.

Yanlış bilgilendirme yapmayın.

Sonuçlar false-positive de olabilir. Malwarebytes Anti-Malware ve Kaspersky IS 2021 ile tarama yapabilirsin. Öncesinde RKill ile zararlı varsa zararlıyı durdur.
Virüsü sen mi yazdın. Katman 6 dan mı geliyorsun. Ben sana söyliyeyim eski virüsler öldü yeni kendini geliştiren virüsler var artık. Uyanın artık eski virüslerin hepsi öldü.

Arkadaşlar tam taramadan hiçbir şey çıkmadı üstüne malwarebytes ile tarama yaptım ondada sıkıntı çıkmadı yinede bilgisayarı formatlamama vs. gerek var mıdır?

Geri
Yukarı