Virüs programı ısınmaya neden olur mu ?

metehan61

Hectopat
Ben laptop'umda kaspersky internet security kullanıyordum, onun süresi bitti ve yeni program arayışına girdim. Norton yükledim ama sebebini anlamadığım bi şekilde PC yükte değilken 55-60 derecelerde çalışmaya başladı. Nortonu kaldırdım ve sorun düzeldi. Böyle çalışmasının sebebi nedir acaba? Birde sistemi kasmayan şu anlık deneme sürümlerini tercih ediyorum sistemi kasmayan güçlü bir virüs programı önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Antivirüs yazılımları donanım kaynaklarının kullanımını arttıracağı için bir miktar sıcaklık artışına sebep olabilir. Kaynak tüketimi az, yazılım mimarisi sağlam bir antivirüs yazılımı tercih edin. ESET Internet Securtiy 10 öneririm.

Aslında antivirus programların'da ısınacak seviyede bir bilgisayar kullanıyorsan kaliteli bir fan almanı tavsiye ederim. Çünkü ortalama bilgisayarın performansının, en fazla %20 yük bindirebilecek programların, bilgisayarın donanım ısılarında gözle görülür farklar yaratması, eski bir sistem kullandığını gösteriyor. Hali hazırda bu yetersiz sogutma sistemiyle, oyun oynamaya kalkarsan bilgisayarına komple veda edebilirsin.

Aslında antivirus programların'da ısınacak seviyede bir bilgisayar kullanıyorsan kaliteli bir fan almanı tavsiye ederim. Çünkü ortalama bilgisayarın performansının, en fazla %20 yük bindirebilecek programların, bilgisayarın donanım ısılarında gözle görülür farklar yaratması, eski bir sistem kullandığını gösteriyor. Hali hazırda bu yetersiz sogutma sistemiyle, oyun oynamaya kalkarsan bilgisayarına komple veda edebilirsin.
Eski bir sistem kullanmıyorum kullandığım bilgisayar laptop, 12gb ram i5 işlemci vb. var yazıdada belirttiğim gibi sadece nortonda bu sorun başıma geldi şuan bitdefender kullanıyorum her hangi bir sorun yok.

Norton Security, PC boştayken hızlı tarama ve bakım yapar. Bundan olabilir diyeceğim fakat, ben yıllardır kullanıyorum dediğiniz gibi bir şey olmadı. İlginç. Bitdefender veya Kaspersky ile devam edebilirsiniz.
Bende tüy gibi hafif çalışıyor;
NS.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı