Virüs programı önerisi

Teşekkür ederim arkadaşlar dedikleriniz arasından aklıma yatanı sanal makinaya indirip deneyeceğim. Hangisi virüsleri bulma konusunda daha başarılı olursa yoluma onunla devam edicem gibi. Önerilere devam edebilirsiniz bakarsınız hiçbirini beğenmem felan :) Herkese iyi forumlar.

Teşekkür ederim arkadaşlar dedikleriniz arasından aklıma yatanı sanal makinaya indirip deneyeceğim. Hangisi virüsleri bulma konusunda daha başarılı olursa yoluma onunla devam edicem gibi. Önerilere devam edebilirsiniz bakarsınız hiçbirini beğenmem felan :) Herkese iyi forumlar.
Sanal makinede denemek yerine başarı oranlarını gösteren bu sitede antivirüsleri kıyaslayabilirsiniz.

Teşekkür ederim arkadaşlar dedikleriniz arasından aklıma yatanı sanal makineye indirip deneyeceğim. Hangisi virüsleri bulma konusunda daha başarılı olursa yoluma onunla devam edeceğim gibi. Önerilere devam edebilirsiniz bakarsınız hiçbirini beğenmem falan :) Herkese iyi Sosyaller.

Hepsi bulur ama virüsler çok gizli ise bazıları bulamaz bu sırada Kaspersky veya Avira iyi olur

İpucu: En gizli virüsü indirip VirusTotal taratın orada hangi anti virüsler virüs buldu veya bulmadı gösteriyor sanal makineye gerek yok.

@NoxyOfficial @ayazcag
Hocam hiçbir antivirüs programı %100 koruma sağlayamaz. Bilgisayarınızı zararlı yazılımlardan korumanın tek yolu sizsiniz. Bu yüzden güvenmediğiniz hiçbir yerden/kişiden vs. hiçbir şekilde dosyalarınız bilgisayarınıza indirmeyin. Yaklaşık 8 yıldır Windows kullanıcısıyım, bir defa bile bilgisayarımda virüs kaynaklı bir sorun yaşamadım.
Biraz absürt olucak ama bilgisayarınızı virüslerden korumak istiyorsanız, virüslerden uzak durmalısınız.

@NoxyOfficial @ayazcag
Hocam hiçbir antivirüs programı %100 koruma sağlayamaz. Bilgisayarınızı zararlı yazılımlardan korumanın tek yolu sizsiniz. Bu yüzden güvenmediğiniz hiçbir yerden/kişiden vs. hiçbir şekilde dosyalarınız bilgisayarınıza indirmeyin. Yaklaşık 8 yıldır Windows kullanıcısıyım, bir defa bile bilgisayarımda virüs kaynaklı bir sorun yaşamadım.
Biraz absürt olucak ama bilgisayarınızı virüslerden korumak istiyorsanız, virüslerden uzak durmalısınız.
Aynı aşılar gibi. Aşı ne marka olursa olsun %100 koruma sağlamaz. Aşı ile önlem, virüsten uzaklaşmak sizden.

Biraz absürt olacak ama bilgisayarınızı virüslerden korumak istiyorsanız, virüslerden uzak durmalısınız.

Orası öyle ancak antivirüs programları bazı zararlı siteleri engelleyebiliyor. Günümüzde artık kilit işareti koymak kolaylaştı. Ben bu yüzden her zaman bir antivirüsün bulunmasını tavsiye ederim.

Orası öyle ancak antivirüs programları bazı zararlı siteleri engelleyebiliyor. Günümüzde artık kilit işareti koymak kolaylaştı. Ben bu yüzden her zaman bir antivirüsün bulunmasını tavsiye ederim.
Yani evet küçük bir çocuğunuz veya yaşlı bir yakınınız varsa dediğiniz işlemleri yapabiliyor olmak çok iyi olucaktır ama benim gözümde anitvirüs programları boşuna ram ve işlemci kullanımı yapan bir program dışında bir şey değildir.

@ayazcag ESET ya da BitDefender öneririm. Hafif antivirüs arıyorsan ESET veya Avast kullanabilirsin.

Önerdiğim antivirüsler başarılı olduğunu düşünüyorum.

Test:

Geri
Yukarı