Virüs programları Mining'i kaldırır mi?

• Konuyu başlatan -Jwol-
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 813

-Jwol-

Hectopat
Kaspersky veya Malwarebytes mining virüsünü kaldırabilir mi? Yoksa illa format mi lazım?

Bir program da veya bilgisayarın genelinde mining olduğu nasil anlasilir?

Bilgisayarınız boşta iken görev yöneticisini açın ve birkaç dakika CPU kullanımı yüzdesine bakın. O yüzde %0 veya AV gibi bir program açık ise %1-2 olmalıdır. Eğer ki %30 +ise mining var diyebiliriz. Kaspersky ve Malwarebytes kaldırabilir ama en doğru yöntem temiz kurulum yapmaktır.

Ben AV’ye para vermem ve her zaman işe yaramıyor. Her geçen saat yeni zararlılar çıkıyor ve bunun program tarafından tanınması çok geç oluyor.
AV'ye para vermezseniz vermeyin, Malwarebytes ve Kaspersky bize bedavadan anti-virüs koruması sağlıyor. Windows'un kendi anti-virüsü bile bordo bereli gibi zaten. Siz format atın, hard diski yıpratın bosu bosuna.

AV'ye para vermezseniz vermeyin, Malwarebytes ve Kaspersky bize bedavadan Anti-Virüs koruması sağlıyor. Windows'un kendi Anti-Virüs'ü bile bordo bereli gibi zaten. Siz format atın, hard diski yıpratın bosu bosuna.

Ben virüs 1 defa yedim bu güne kadar 54 defa format atmıyorum, şuana kadar 1 cihazda en fazla 1 defa temiz kurulum yaptım tekrardan. Mahalle bilgisayarcısı gibi her soruna ben de format demiyorum.

Geri
Yukarı