Virüse ne yapılabilir?

Abi ne oldu anlamadım. Bir anda bilgisayara 360 Total Security falan kurdu. Ardında Yandex, Netflix derken bir anda masaüstü Battle of warships isimli oyunlarla doldu. Daha kötüsü Defender kapalı olduğu için de bir şey yapamadım. Ne antivirüs indirsem engelliyor. Tarama falan yapamıyorum. Ne yapmam lazım acaba? (acayip kötüyüm şu an)

Hocam format bana da aynısı oldu bir program Microsoft Edge'in içine girerek virüs yokmuş gibi gösteriyor ve işlemciyi %85 kullanıyordu formatladım çözüldü. Ama formatla bile gitmeyen virüsler var o zaman Kaspersky yapın.

Kurulum yaparken farkında olmadan program indirmelerini kabul etmişsiniz galiba. Uygulamaları kaldırıp kaspersky ile taratın.

Sistemi geri yükleme yapmayı dene. Eğer sadece indirmeyi engelliyorsa yani siteye girişleri yasaklayıp, indirme sunucularını blokluyorsa başka bir bilgisayar aracılığı ile offline kurulanilen bir antivirus setupu indir. Güvenli moda girip kur ve tarat. Başka bir bilgisayar yoksa Android bir cihazlada yapılabilir, PC'ye bağlayıp dosya aktarımını seçip setupu aktarırsın.

Abi ne oldu anlamadım. Bir anda bilgisayara 360 Total Security falan kurdu. Ardında Yandex, Netflix derken bir anda masaüstü Battle of warships isimli oyunlarla doldu. Daha kötüsü Defender kapalı olduğu için de bir şey yapamadım. Ne antivirüs indirsem engelliyor. Tarama falan yapamıyorum. Ne yapmam lazım acaba? (acayip kötüyüm şu an)
Mevcut antivirüsleri kaldır kaspersky free indir.

Dosya Ekleri

• IMG_20230909_225855.jpg
    IMG_20230909_225855.jpg
    159,7 KB · Görüntüleme: 143
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı