Virüslerden korunmak için ne yapılmalı?

İnternetten bilmediğiniz dosyaları indirmemeye özen gösterin ve reklam engelleyici kullanın. Tarayıcı güvenliği ve sahte siteleri engellemek için Malwarebytes browser guard kullanabilirsiniz.

Kaspersky Free, size temel koruma sağlayacaktır ama güvenlik duvarı gibi özellikler için rehberimi yapabilirsiniz.

Yüklediğiniz şeyleri açmadan önce seçici tarama yapın ve VirusTotal'e atın.

Bu dediğin eklenti edgeye kuruluyor mu? Bitdefender'in eklentisi iş görüyordu phishing malware sitesine girdiğinde uyarı veriyordu.

Microsoft Edge'e Chrome mağazasından uzantı ekleyebilirsiniz.

Malwarebytes'e güvenmiyorum. Ne olduğu belirsiz koruması 15 günlük deneme ücretli satıyor ürünlerini üstelik antivirüs bile değil malware tarayıcısı. Ben Bitdefender traffic light yüklesem olur mu?

Malwarebytes'e güvenmiyorum. Ne olduğu belirsiz koruması 15 günlük deneme ücretli satıyor ürünlerini üstelik antivirüs bile değil malware tarayıcısı. Ben BitDefender traffic light yüklesem olur mu?

Sana Malwarebytes'i yazılım olarak vermiyorum. Bu eklenti, reklamları, istenmeyen yazılımları, zararlı içeren siteleri, dolandırıcı siteleri engelliyor. Ücretsiz bir eklenti.

Sana Malwarebytes'i yazılım olarak vermiyorum. Bu eklenti, reklamları, istenmeyen yazılımları, zararlı içeren siteleri, dolandırıcı siteleri engelliyor. Ücretsiz bir eklenti.
Hayır anlamadın beni. Ben diyorum ki şirketin veritabanı geniş değildir. Nereden bilecek zararlı siteleri. Bitdefender Traffic Light daha iyi gibi bende eklentiden bahsettim.
Bir de virüslü siteye girdiğimiz bloke ediyor mu bitdefender gibi çoğunluk site reklam koyuyor açılır pencereleri bloke etmesi lazım.

Hayır anlamadın beni. Ben diyorum ki şirketin veri tabanı geniş değildir. Nereden bilecek zararlı siteleri. BitDefender traffic light daha iyi gibi bende eklentiden bahsettim.

Bir de virüslü siteye girdiğimiz bloke ediyor mu BitDefender gibi çoğunluk site reklam koyuyor açılır pencereleri bloke etmesi lazım.

Malwarebytes browser guard 10 milyon kullanıcıya ulaşmış, BitDefender traffic light ise 800 bin. 10 milyon kişiden iyi veri tabanı yapılır.
Bir de virüslü siteye girdiğimiz bloke ediyor mu? BitDefender gibi çoğunluk site reklam koyuyor açılır pencereleri bloke etmesi lazım.

Evet, direkt anında bloke ediyor. PUP, malware, ads/track, scam ne varsa bloke ediyor. Ben kullandığım zaman memnun kalmıştım.

Herkese merhaba. Birçok USB takıyorum, dosya indiriyorum, program kuruyorum ve güvenlik endişelerim var. Öncelikle sistemde Kaspersky Free var. Ücretsiz yeter mi satın da alabilirim neler önerirsiniz? Bilmediğim USB'leri takıyorum mesela müzik atmam isteniyor, ödevler falan geliyor nasıl korunabilirim?

Hocam size Comodo'yu öneririm hem sahibi Türk hem de referansları kuvvetli ayrıcada bireysel kullanım için ücretsiz. Onun üzerinden Flash'ı takıp scanleyebilirsiniz.

Önerebileceğin en kötü Antivirüs programlarından birisi olabilir. Antivirüs programı ama kendisi reklam ve spyware içeriyor :D Çokta şartsa antivirüs, Kaspersky öneririm.
Cümlenizi daha açıklayabilir misin bir AV önermedim Kaspersky kullanması yeter dedim.
nerebileceğin en kötü Antivirüs programlarından birisi olabilir. Antivirüs programı ama kendisi reklam ve spyware içeriyo
Şu cümleden hiç bir şey anlamadım.
Hocam size Comodo'yu öneririm hem sahibi Türk hem de referansları kuvvetli ayrıcada bireysel kullanım için ücretsiz. Onun üzerinden Flash'ı takıp scanleyebilirsiniz.
Fena değildir ama False positive'leri ve Geliştirilmesi gereken veritabanı ile Comodo kullanılmaya hazır değil veritaban ve tehdit korumasını düzelmeliler.
Malwarebytes browser guard 10 milyon kullanıcıya ulaşmış, BitDefender traffic light ise 800 bin. 10 milyon kişiden iyi veri tabanı yapılır.

Evet, direkt anında bloke ediyor. PUP, malware, ads/track, scam ne varsa bloke ediyor. Ben kullandığım zaman memnun kalmıştım.
Traffic light ve Avast browser extension neredeyse aynı ve ikiside işe yaramaz. Neden? Çünkü MBAM'in eklentisi virüs tarayıp engelliyor ama diğer eklentiler
Kullanıcıların iyi veya kötü demesine göre siteyi Zararlı veya Zararsız,temiz site olarak belirliyor yani tamamen kullanıcıya göre o yüzden MBAM daha iyi ve daha fazla tercih ediliyor.Aynı şey Windows Defender eklentisi için de geçerli.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı