Virüslü bilgisayar açılıp kapanıyor

axennaf

Femtopat
Daha fazla  
Biletler yükledim 2 tane uygulama çıktı. Ben de korktum direk yeniden başlattım, hep mavi ekran çıkıyordu üzgünüz falan. Sonra biraz bekledim açtıktan sonra ekranda beyaz beyaz şeyler var logo yerine. Sonra da hiç açılmamaya başladı ve kendini yeniden başlatıp duruyor.

Bilgisayarınızı açabiliyor musunuz?
Bu rehber yardımcı olabilir.

Son düzenleme:
Pc açılmıyor hata ile karşılaştık fln diyo hocam ama biosa giriliyor oradan flashla format atabilirmiyim

Tarat Kaspersky'a.

Açılmıyor PC sadece BIOS'u açabildim.

Bilgisayarınızı açabiliyor musunuz?
Bu rehber yardımcı olabilir.

Yok hocam hata ile karşılaştık denen yere geliyor.

PC açılmıyor hata ile karşılaştık falan diyor hocam ama BIOS'a giriliyor oradan flashla format atabilir miyim?

Atabilirsiniz eğer önemli dosyalarınız varsa bir USB belleğe antivirüs programı yazdırıp BIOS üzerinden USB'den boot ederek virüsleri temizlemeyi de deneyebilirsiniz ama önemli dosyalarınız yoksa hiç gerek yok direk format atın bazı trojanlar formatsız temizlenmiyor çünkü.

Atabilirsiniz eğer önemli dosyalarınız varsa bir USB belleğe antivirüs programı yazdırıp BIOS üzerinden USB'den boot ederek virüsleri temizlemeyi de deneyebilirsiniz ama önemli dosyalarınız yoksa hiç gerek yok direk format atın bazı trojanlar formatsız temizlenmiyor çünkü.

Çok sağ olun hocam gece gece yorduk sizi yarın ilk işim format USB'si hazırlamak olacak.

Çok sağ olun hocam gece gece yorduk sizi yarın ilk işim format USB'si hazırlamak olacak.

Ne demek hocam rica ederim benim de yakın zamanda başıma geldi çok uğraştım defalarca farklı antivirüsler kullandım ama sistem dosyalarına bir defa bulaştı mı imkanı yok format gerekiyor bu yüzden önemli dosyalar olmadığı sürece format atmak en kesin çözüm. Bir dahaki sefere internetten bir şeyler indirirken daha dikkatli olun. İyi geceler.

İşte AV kullanmanın önemi. Her zaman devamlı koruma sağlayacak güvenlik yazılımı her sisteme şart.

Yeni konular

Geri
Yukarı