Virüslü dosya nasıl açılmalı?

AliEn38

Kilopat
Arkadaşlar, elimde bir USB var ve içi Full virüs dolu tarama yaptığımda tüm dosyalara bulaşmış durumda. Dosyaları zaten gizliye almış vs.
bu dosyalara bakmam lazım, eskiden Avast sandbox vardı ona güveniyordum ama az önce yükledim. Kaldırılmış, sanırım öneriniz var mı güvenilir izole bir sandbox?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, elimde bir USB var ve içi Full virüs dolu tarama yaptığımda tüm dosyalara bulaşmış durumda. Dosyaları zaten gizliye almış vs.
bu dosyalara bakmam lazım, eskiden Avast sandbox vardı ona güveniyordum ama az önce yükledim. Kaldırılmış, sanırım öneriniz var mı güvenilir izole bir sandbox?

USB'yi takmadan önce MBAM veya Kaspersky yükle. Sonra USB'yi tarat.

Sanal makine.

USB'yi takmadan önce MBAM veya Kaspersky yükle. Sonra USB'yi tarat.

USB'yi takan kişinin bilgisayarında ESET yüklüydü virüs ibaresini görünce çıkartmış.
O kısacık taramanın sonucunda bile gördüm ki, virüs zaten tüm dosyaları almış.
Excel dosyaları dahil içinde 14 GB bilgi var hepsi virüs kaynıyor.
Anti virüslerin siliceği virüsler benim için önemli yani :(

Ayrıca bilginiz lazım benim USB'yi takmamla virüs geçer mi?
Geçmesi için dosya açmam lazım diye biliyorum eğer bulaşmaz diyorsanız rarlayıp sanal masaüstüne atacağım.

Zararlı bulaşabilir, sistemde otomatik yürütme devre dışı olması gerek. Bunun haricinde zararlının tipine de bağlı. Bazıları kendisini sürücü olarak sisteme tanıtıp otomatik sürücü kurulumu için zararlı dosyaları enjekte edebiliyor. ESET sistemde aktif dediniz, koruma düzeyini maksimuma getirip takın, fakat zararlı dosyalarla etkileşime girmenize izin vermez. İlla girecekseniz, bilemiyorum önceki mesajımda dediğim gibi Ubuntu Live USB oluşturup orada işlerinizi yapmanızda fayda var.

Zararlının Windows ortamında çalışmak üzere dizayn edildiğini düşünerek ek bir emülatör de olmayacağını göz önüne alarak kabloları çıkarmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Geri
Yukarı