Virüslü dosya yönetici olarak çalıştırıldıktan sonra ne yapmalı?

Yaptimda biraz geç kaldım sanırım

Hocam şöyle o kadar da önemli hesap yok sadece çok önemli mailler var telefon numarasına bağlı şu an ne yapmam gerekiyor.

Telefonundan mail hesaplarının veya diğer herhangi hesaplarının şifresini değiştir; ondan sonra bilgisayarı formatla. Bu arada bu dosyayı nereden buldun?

Telefonundan mail hesaplarının veya diğer herhangi hesaplarının şifresini değiştir; ondan sonra bilgisayarı formatla. Bu arada bu dosyayı nereden buldun?
Hocam şöyle açıklıyım size ben başta ciddi olmayan bir virüs yemiştim discord sunucusundan destek istemiştim farklı birisi mesaj attı falan yardım etti ondan sonra ekran paylaştım bana virüsü temizlemeyi falan gösterdi ondan sonra kendisi bir dosya attı ben tabi başta güvenmedim falan sonra açıklama yaptı biraz bende kandım yönetici olarak çalıştırdım hocam birde şey ben dosyayı açtığımda bilgisayarın kamerası açılıp kapandı fotoğraf çekme falan mı yapılmıştır?

Defender ne yapıyordu bu sırada? Kapalı mıydı? 2FA aç ve şifrelerini tazele.

Evet tüm AV'ler kapalıydı başka biri tarafından dolandırıldım maalesef kandım

Hocam şöyle açıklıyım size ben başta ciddi olmayan bir virüs yemiştim discord sunucusundan destek istemiştim farklı birisi mesaj attı falan yardım etti ondan sonra ekran paylaştım bana virüsü temizlemeyi falan gösterdi ondan sonra kendisi bir dosya attı ben tabi başta güvenmedim falan sonra açıklama yaptı biraz bende kandım yönetici olarak çalıştırdım hocam birde şey ben dosyayı açtığımda bilgisayarın kamerası açılıp kapandı fotoğraf çekme falan mı yapılmıştır?

Şuan bu konuyu açtığını bile görüyordur muhtemelen.

Hocam şöyle açıklayayım size ben başta ciddi olmayan bir virüs yemiştim Discord sunucusundan destek istemiştim farklı birisi mesaj attı falan yardım etti ondan sonra ekran paylaştım bana virüsü temizlemeyi falan gösterdi ondan sonra kendisi bir dosya attı ben tabii başta güvenmedim falan sonra açıklama yaptı biraz bende kandım yönetici olarak çalıştırdım hocam bir de şey ben dosyayı açtığımda bilgisayarın kamerası açılıp kapandı fotoğraf çekme falan mı yapılmıştır?

Fotoğraf önemli değil ancak tüm bilgilerin karşıda. Eğer taramalar yaptıysan güvenlik önlemlerini al. Şifreni yenile Google ve Microsoft. Sonra da kalanları yenile. Asla Kaspersky veya BitDefender gibi bir antivirüsü kapatma. Geçmiş olsun.

Şu an bu konuyu açtığını bile görüyordur muhtemelen.

Antivirüs taraması yapmış.

Şu an bu konuyu açtığını bile görüyordur muhtemelen.

Ne yapmam gerekiyor peki en mantıklı yoldan

Fotoğraf önemli değil ancak tüm bilgilerin karşıda. Eğer taramalar yaptıysan güvenlik önlemlerini al. Şifreni yenile Google ve Microsoft. Sonra da kalanları yenile. Asla Kaspersky veya BitDefender gibi bir antivirüsü kapatma. Geçmiş olsun.

Antivirüs taraması yapmış.
Çok sağolun teşekkür ederim

Şu an ilk önce sakin ol ve Google şifreni yenile ve 2 faktörlü SMS doğrulaması aç.

Malwarebytes ve Kaspersky tam taraması yaptın değil mi?
Evet tam tarama yapmıştım kaspersky ile ondan sonra yeniden başlatıldı Malwarebytes ile yaptığımda herhangi bir şey bulamadı.

Şuan tüm hesaplarıma erişebiliyorum herhangi bir hesabımda bir değişiklik yok sadece discord hesabımda bir sunucuya nitro basılmış ve hesabım şuan aktif.

Hocam şu an ISO dosyası indiriliyor format için

Hayır yapma. Beni dinle acilen şifreni yenile ve 2FA aç. Sen formatı atana kadar adam hesaplarına erişecek dedim ya şifrelerin adamda istersen PC'yi camdan at adam zaten alacağı verileri aldı. Acilen yenile şifrelerini sonra format at.

Yeni konular

Geri
Yukarı