Virüslü USB temizleme

Komut istemini yönetici olarak çalıştırdıktan sonra şu komutu gir, (E: senin flash sürücü harfin olacak, dikkatli kullan)

attrib -r -h -s /s /d E:\*.*

flash diskine girdiğinde muhtemelen isimsiz bir klasör göreceksin. O klasörün içinde kendi dosyaların ve 3-4 değişik isimde virüslü dosya olur muhtemelen, kendi dosyalarını kurtarıp flash diski komple formatlaman gerek.

Malwarebytes gibi bir yazılım ile sistemini baştan aşağı tarat ve bulduklarını temizle, bitti gitti.

Komut istemini yönetici olarak çalıştırdıktan sonra şu komutu gir, (E: senin flash sürücü harfin olacak, dikkatli kullan)

attrib -r -h -s /s /d E:\*.*

flash diskine girdiğinde muhtemelen isimsiz bir klasör göreceksin. O klasörün içinde kendi dosyaların ve 3-4 değişik isimde virüslü dosya olur muhtemelen, kendi dosyalarını kurtarıp flash diski komple formatlaman gerek.

Malwarebytes gibi bir yazılım ile sistemini baştan aşağı tarat ve bulduklarını temizle, bitti gitti.
Hocam hallettim gibi. Bir USB kaldı onda da şarkılar varmış onla daha uğraşmayacağım. Silinmedi bir türlü.

En mantıklısı GNU/Linux üzerinde USB belleği açmak, eğer varsa çubuktaki önemli datalarını almak ve en sonunda biçimlendirmek. Ubuntu, Debian, Fedora gibi dağıtımları ya da başka dağıtımları bu iş için kullanabilirsin.

Bu dağıtımları sistemine kurmak zorunda değilsin. Live DVD/USB özelliği sayesinde sistemine kurmadan da kısa sürede halledip çıkabilirsin.

Kaspersky anti virüs ve USB Disk Security kurun ve USB belleği takın, USB Disk Security USB takıldığı anda autorun dosyasını silecektir ve virüsleri de tespit edip karantinaya alacak böylece virüs çalıştırılmayacak. Yani böyle olması gerekiyor. Linux bir makineye takıp önemli dosyları alıp USB belleğe format da atabilirsiniz.

Hocam Kaspersky nesne silinmedi vs. uyarılar veriyor bazen her tarattığımda buluyor zararlıyı fakat silinmiyor anlamadım.
İmzamdan sistem tarama 1 sonucunu paylaşın. Neyi tararken veriyor detay yok.

İmzamdan sistem tarama 1 sonucunu paylaşın. Neyi tararken veriyor detay yok.

Hocam gün içerisinde paylaşırım. Şöyle söyleyeyim USB'yi takınca bir sürü virüs gözüküyor çöz diyorum dönüyor dönüyor sonrasında sil diye bir buton çıkıyor. Bastıktan sonra bir süre sonra sistem yeniden başlıyor ve o virüsler temizleniyor. Fakat özel dosyalar.exe virüsüne bu dosya silinemez hatasını veriyor. Belki güvenli modda olduğum içindir bilemiyorum. Yine de isterseniz raporu gün içerisinde paylaşırım.

Geri
Yukarı