Virüssüz root atma

CF AutoRoot'un internet sitesinden cihazınızın model numarasını araştırarak .md5 uzantılı dosyasını indirebilirsiniz. Değiştirmedilerse alan adları autoroot.cf.eu gibi bir şeydi. .md5 uzantısını indirdikten sonra Odin adlı bir uygulama ile açmanız gerekiyor. Detaylı bir anlatıma ihtiyaç var açıkçası, ama iş kolay, bir kere öğrendikten sonra geliveriyor gerisi. Ben Samsung Galaxy A7 2016'ya rahatça atmıştım. Üstelik daha sonra Stock ROM atıp garantiye bile yolladım, yapıp yolladılar, güvenlidir (normalde root kapsam dışı). Öyle SuperSU ile, KingRoot ile, Çin yazılımları ile uğraşmayın.
Dipnot 1: Yapacak arkadaşlar iyice öğrenmeden yapmasınlar. Telefonu kilitleyebilirsiniz.
Dipnot 2: Root atmadan önce FRP Lock (Factory Reset Protection - kısacası Fabrika Koruması) kilidini kapatmayı unutmayın, yoksa bir iki kullanımdan sonra telefona restart atarsanız bu kilit devreye giriyor ve telefon açılmayabiliyor. (bazı modellerde olmayabilir.)
Dipnot 3: Farklı root atma yöntemleri benim dediğimden farklılık gösterebilir, normaldir, günümüzde TWRP gibi birkaç farklı yazılım daha var.
Dipnot 4: Not 1'de de belirttiğim gibi, kolay ama riski olan bir iştir, cihaza hard-brick yedirirseniz değil teknik servis Allah'ı gelse düzeltemez o cihazı.

Edit: Site autoroot.chainfire.eu imiş.

Son düzenleme:
CF AutoRoot'un internet sitesinden cihazınızın model numarasını araştırarak .md5 uzantılı dosyasını indirebilirsiniz. Değiştirmedilerse alan adları autoroot.cf.eu gibi bir şeydi. .md5 uzantısını indirdikten sonra Odin adlı bir uygulama ile açmanız gerekiyor. Detaylı bir anlatıma ihtiyaç var açıkçası, ama iş kolay, bir kere öğrendikten sonra geliveriyor gerisi. Ben Samsung Galaxy A7 2016'ya rahatça atmıştım. Üstelik daha sonra Stock ROM atıp garantiye bile yolladım, yapıp yolladılar, güvenlidir (normalde Root kapsam dışı). Öyle SuperSU ile, KingRoot ile, Çin yazılımları ile uğraşmayın.
Dipnot 1: Yapacak arkadaşlar iyice öğrenmeden yapmasınlar. Telefonu kilitleyebilirsiniz.
Dipnot 2: Root atmadan önce FRP Lock (Factory Reset Protection - kısacası Fabrika Koruması) kilidini kapatmayı unutmayın, yoksa bir iki kullanımdan sonra telefona restart atarsanız bu kilit devreye giriyor ve telefon açılmayabiliyor. (bazı modellerde olmayabilir.)
Hocam mesela Samsung olmayan bi cihazı var konu sahibinin o zaman ne söyleyeceksiniz?

Cihazınız için TWRP yok boot.img pacth ile Magisk atmanız gerekiyor. Magisk kurup bana ekran görüntüsü atmanız gerekiyor ama daha önce hiç denemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı