Virüsten sonra CMD açılıp kapanıyor

Godvaersvenn

Hectopat
Bilgisayarıma geçen hafta virüs girdi, açmamam gereken bir şeyi açtım ve hesap bilgilerimin çoğu çalındı. Tüm hesaplarımı kurtardım ve hepsinde iki aşamalı doğrulamayı aktifleştirdim fakat bilgisayarda hala virüs olabileceğinden şüpheleniyorum. Virüs bilgisayara bulaştıktan sonra virüsü atan kişi ile konuştum ve bilgisayarımda önemli ya da para edecek bir şey olmadığını, beni salmasını istediğimi söyledim. Bana RAT attığını, bilgisayarı sıfırladığım zaman geçeceğini ve onun bilgisayarımda açtığı portun kapanacağını söyledi. Bilgisayarı Windows Geri Yükleme yaptıktan sonra üstüne bir de sıfırladım, ardından Kaspersky'ın ve Malwarebytes'ın ücretsiz sürümleriyle defalarca tarama yaptım ama bu antivirüsler hiçbir şey bulamadı yani bilgisayar temiz gibi duruyor. Az önce oyun oynarken bir anda CMD açılıp kapandı, genelde virüs bulaştığında böyle bir şey oluyor diye bildiğim için şüphelenmeye başladım tekrardan. Mevcut antivirüs programları ile ikişer defa tam tarama ve sistem açığı taraması yapıp daha sonrasında onları kaldırıp BitDefender yükledim, onunla da iki defa tarama yaptım fakat yine sonuç temiz. Üç tane antivirüs bile adamın attığı trojanı bulamadıysa bilgisayarım güvenlidir diye düşünüyorum, yardımlarınıza ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Ek olarak, Free Firewall isimli bir yazılım indirdim ve her uygulama için tek tek elle izin atadım. Bu programla da şüpheli bir şey göremedim...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı